Bratři Ťoupalíkové vezou z posledního závodu V4 druhé a třetí místo, Adam celkovým vítězem seriálu

Poslední závod V4 zakončil letošní ročník na Slovensku, kde se během závodu představili takřka všichni startující závodníci týmu Elkov Kasper. Tím úspěšným v závěru byl Adam Ťoupalík, který skončil na 2. místě a stal se i celkovým vítězem série závodů Visegrad 4 Bicycle Race. Hned za ním skončil jeho bratr Jakub Ťoupalík.

Seriál Visegrad 4 vyvrcholil poslední závodem, který se letos konal na slovenském území v obci Nová Baňa, kde byly připravené kopcovité okruhy s celkovou délkou 145 km a převýšením více než 2000 m. V prvním kole přišlo několik pokusů o únik, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný.

V druhém okruhu a jeho stoupání v Nové Bani se peloton natáhl, nadělil a na jeho čele se vyselektovala skupina pěti závodníků včetně Jakuba Otruby. V třetím kole už na čele jeli pouze čtyři závodníci ve složení Otruba, Kubiš z Dukly Banská Bystrica, Heming z ATT a Polák Brozyna z Mazowsze. Ve čtvrtém okruhu ale byl tento útok zlikvidován a na čele se objevila nová skupina, kde Elkov Kasper zastupoval Michael Kukrle.

Toho postupně doplnili Jakub a Adam Ťoupalíkovi, kteří po selekci ve skupině zůstali na čele s dalšími čtyřmi závodníky. Při průjezdu posledním kolem měla skupina dvouminutový náskok a bylo jasné, že vítěz vzejde z šestice na čele. Adam Ťoupalík nechtěl nechat nic náhodě a v posledním stoupání zaútočil s Italem Pesentim a rychle se vzdálil zbytku závodníků.

Dnes jsme se na čele vystřídali všichni. V úniku byli Jakub Otruba i Michael Kukrle, do skupiny jsme se v závěru dostali s bratrem a v závěrečném stoupání jsem nastoupil. Ve finiši jsem si věřil, ale spurtovat jsem asi začal pozdě a Itala jsem už nepředjel. Hodně mě to mrzí. Je fajn, stát s bráchou na stupních vítězů, ale oba bychom byli raději, kdyby jeden z nás byl na nejvyšším stupínku, ale takový je sport,“ hodnotil nedělní výsledek Adam Ťoupalík.

Cyklista stáje Elkov Kasper si připsal celkové vítězství v omniovém hodnocení seriálu Visegrad 4 Bicycle Race. Obhájil tak prvenství z minulého roku. „Celkové pořadí jsem vyhrál s bezpečným náskokem a tento víkend jsme získali hodně UCI bodů. Uvidíme, jak na tom budeme příští týden ve Francii, každopádně cítím, že na tom jsem dobře a závody V4 to ukázaly.