Adam Ťoupalík vítězem závodu Visegrad 4 v Maďarsku

Po povedeném útoku v cílovém stoupání vyhrál cyklista stáje Elkov Kasper Adam Ťoupalík s patnáctivteřinovým náskokem GP Hungary. 

V Maďarsku pokračoval třetím závodem seriál Visegrad 4 Bicycle Race GP Hungary UCI 1.2, který se jel na tradiční 150 km dlouhé trase se startem v Budapešti a cílem na vrcholu Pannonhalma. Závod se jel v proti větru za vysokých letních teplot přesahujících 35 stupňů celsia a trhat se začal na 40. kilometru.

V tu chvíli z pelotonu odjela skupina čtyř závodníků, kteří si vybudovali maximální náskok pět a půl minuty. Peloton za nimi kontroloval pozici a spíše vyčkával, kdo první začne sjíždět únik. Padesát kilometrů před cílem najeli na čelo Jan Bárta a Michael Kukrle a začali velmi rychle likvidovat náskok před sebou. 

Dva závěrečné okruhy, které čekaly závodníky před cílem, už byl náskok zlikvidován a všichni se snažili vytvořit si co nejlepší pozice pro poslední stoupání. „V cílových okruzích jsme se snažili držet si čelní pozici. To se podařilo a v posledním kilometrovém stoupání jsem nastoupil hned od spodu, protože jsem věděl, že do cíle bude lepší dojet v menší skupině. Nakonec to ale dalo až na cílovou pásku, tak jsem za celý tým spokojený,“ řekl Adam Ťoupalík, který se s patnáctivteřinovým náskokem stal vítězem maďarského závodu a navázal tak na své prvenství v úvodním závodě série Visegrad 4 Bicycle Race v Brně.