Jakub Ťoupalík vybojoval druhé místo v MČR U23

V České Třebové se dnes bojovalo o tituly mistrů ČR a SR, kdy Jakub Ťoupalík vyhrál spurt o druhé místo.

Na kategorii do 23 let dnes čekal společné československé mistrovství v hromadném závodě jednotlivců. Závod se jel na poměrně těžké kopcovité trati mezi Českou Třebovou a Litomyšlí s celkovou délkou 150,4 km. Za Elkov Kasper se na start postavil Jakub Ťoupalík, Filip Řeha a Tomáš Obdržálek. 

Už pět kilometrů po startu se sólo úniku pustil Petr Kelemen z týmu Tudor Pro Cycling, který se postupně vzdálil pelotonu až na pět minut. Skupina za uniklým Kelemenem se rychle vyselektovala na počet deseti závodníků, kde zůstali všichni z týmu Elkov Kasper. S ubývajícími okruhy se tato skupina na náročném okruhu postupně redukovala až na závěrečné čtyři jezdce v posledním okruhu. Tuto čtveřici tvořili Jakub Ťoupalík, Martin Voltr z Favoritu Brno, Jan Kašpar z ATT Investment a jediný slovenský zástupce Lukáš Kubiš z Dukly Bánská Bystrica. 

 

Ačkoliv se skupina za Petrem Kelemenem snažila snižovat jeho náskok, tak 15 km před cílem ztrácela stále 1:40 a vypadalo to pouze na boj o druhé místo. Bývalý závodník týmu Elkov Kasper si však závodníky za sebou s přehledem pohlídal a dojel si pro titul mistra ČR v kategorii U23. V boji o druhé místo nakonec nejlépe obstál Jakub Ťoupalík, který v cíli přespurtoval Kašpara z ATT Investment.  

 

 Výsledky: 1. Petr Kelemen (CZE) Tudor Pro Cycling 3:53:10, 2. Jakub Ťoupalík (CZE) Elkov Kasper +1:21, 3. Jan Kašpar (CZE) ATT Investment +1:22, 6. Filip Řeha (CZE) Elkov Kasper +4:31, 8. Tomáš Obdržálek (CZE) Elkov Kasper +10:18