Daniel Babor sedmý na GP Polska

V rovinaté druhé části Visegrad 4 Bicycle Race v Polsku rozhodoval o vítězi závěrečný spurt. Nejrychlejší v něm byl domácí rychlík Marceli Boguslawski. Daniel Babor z Elkovu Kasper dosprintoval po 147 kilometrech v Dolním Slezku pro 7. místo a 5 UCI bodů.

Adam Ťoupalík na brněnské vítězství navázal 14. příčkou. Nejrychlejším českým jezdcem v polském UCI závodě úrovně 1.2 byl v cíli druhý Tomáš Bárta z ATT Investments.

Dnes hodně foukalo a průběh závodu byl proto docela těžký. Na to, jak jsme oslabení a jeli jsme jen ve čtyřech, jsme poměrně s přehledem zvládli udržet první skupinu a připravovat se na spurt. Ten ale ani mě, ani Adamovi vůbec nevyšel. Bylo to nepřehledné a trochu jsme neodhadli, jak daleko před cílem jsme. Najednou ale přišla zatáčka a hned za ní byla cílová čára. V tu chvíli už bylo pozdě udělat něco s aktuální pozicí a musím říct, že jsem z toho dost rozladěný. Po včerejším výkonu v hodně těžkém závodě jsem cítil, že na to mám a jsem na spurt připravený. S tím, že jsem nemohl ani včas zareagovat, spokojený nejsem,“ zhodnotil závod Daniel Babor.

Čtyřdílná série Visegrad 4 Bicycle Races bude pokračovat o víkendu 23. a 24. července v Maďarsku a na Slovensku. Celkové prvenství z minulého roku obhajuje Adam Ťoupalík.