Jezdci týmu Elkov Kasper ovládli mistrovskou časovku. Bárta má už sedmý titul

V časovce mistrovství České republiky na 39 kilometrů v Kovářově si medaile rozdělili cyklisté královéhradecké stáje Elkov Kasper. Za Janem Bártou si pro stříbro dojel Michael Kukrle, bronz bral Jakub Otruba. V kategorii jezdců do 23 let dokončil na 3. místě Jakub Ťoupalík.

Jan Bárta vedl od úvodního mezičasu na desátém kilometru a svůj náskok na soupeře a týmové kolegy zvyšoval. Pro svůj sedmý titul časovkářského šampióna si přijel s náskokem 31 vteřin na stříbrného Michaela Kukrleho. Otruba zaostal o dalších 24 vteřin. Také čtvrté a páté místo patřilo jezdcům Elkovu Kasper, když za medailovými příčkami dojeli Adam Ťoupalík a Michael Boroš. Mezi třiadvacítkáři dokončil Filip Řeha na 4. příčce, Tomáš Obdržálek byl osmý.

Na závod jsem byl dobře připravený a musím poděkovat celému týmu, že mi vyhověli v přípravě s volbou posledních závodů. Úvodních 5 kilometrů dnes nebylo úplně ideálních, trochu jsem si musel povolit, ale pak jsem se dostal do dobrého tempa a až do cíle už to bylo dobré. Už po prvním mezičase jsem věděl, že mám náskok, což mě povzbudilo. I přes ten ne úplně ideální začátek na mě ostatní ztráceli, takže jsem tušil, že pokud pojedu vyrovnané tempo, dopadne to nejlépe, jak může,“ hodnotil svůj výkon už sedminásobný mistr Jan Bárta.

Rozjel jsem si to v pohodě, abych se v tom horku příliš neuvařil a konečně mi to letos vyšlo. Byla to trať nahoru dolů, což mi sedělo. Směrem na obrátku foukal protivítr, takže jízda byla těžší. Zpět jsme zase museli vyjíždět kopec. Pořád se mi dařilo držet slušné tempo. S Jakubem Otrubou jsme nejdříve jeli vyrovnaně, Bárta nám od začátku ujížděl o 10 až 15 vteřin a pořád na nás najížděl. Je super, že je nás prvních pět v celkovém pořadí a ještě Jakub Ťoupalík bronzový v kategorii do 23 let. V týmu jsme spokojení,“ řekl o stříbrném závodě Michael Kukrle.

Bronzový Jakub Otruba doplnil: „Byla to poctivá časovka, část proti větru a z obrátky zpět do kopce s větrem do zad. Celou časovku jsem jel konstantně. Neměl jsem žádný lepší moment, ani krizi a stačilo to na třetí místo. Samozřejmě, že kdybych porazil Kukrleho a Bártu, byl bych ještě spokojenější, ale jsou to moje první stupně vítězů v časovce v kategorii Elite, takže spokojený jsem.

Společné mistrovství České republiky a Slovenska vyvrcholí v neděli silničním závodem na 197 kilometrů, které budou v okolí Mladé Vožice rozděleny do deseti okruhů. V každém kole cyklisté vyjedou stoupání ze 425 do 691 metrů nad mořem. Titul z minulého roku bude v elitní kategorii obhajovat Michael Kukrle.