Michael Kukrle celkovým vítězem závodu Tour du Pays de Montbeliard

V tropických teplotách přesahujících 36 stupňů Elkov Kasper v čele s Michaelem Kukrlem uhájil celkové vítězství ve francouzském závodě Tour du Pays de Montbeliard.

Poslední etapa závodu byla kvůli vysokým teplotám zkrácena o jeden okruh na 135,8 km. Peloton na začátku etapy nechal odjet trojici jezdců, kteří nikoho neohrožovali, jelikož jejich ztráta dosahovala až jedenácti minutám. Kompletní sestava Elkov Kasper, tak pracovala v pelotonu a hlídala žlutý dres Michaela Kukrleho.

V posledním okruhu se začalo nastupovat, ale Matěj Zahálka s Michaelem Kukrlem dál hlídali své pozice. Závěrečné stoupání ještě přineslo pokus o útok na žlutý dres, ale Matěj Zahálka vše pokryl a závod, tak mohl v klidu mířit do posledního spurtu.

 

„Matěj Zahálka dovezl peloton na poslední kilometr a potom jsme to už oba vyhákovali a s přehledem si pohlídali vítězství. Závod se jel stále nahoru dolů a nastoupalo se hodně metrů, takže si myslím, že to pro nás byla skvělá příprava před blížícími se mistráky“, shrnul své celkové vítězství stále ještě úřadují mistr ČR v silniční cyklistice Michael Kukrle.

 

V první desítce celkového pořadí se umístil i Matěj Zahálka, který skončil 6. místě.