Elkov Kasper v čele s Bártou opět ovládli Krakonošův cyklomaraton

Část týmu Elkov Kasper se opět postavila na start Krakonošova cyklomaratonu, který měřil 135 km a zavedl závodníky a na tradiční stoupání na Pomezní boudy, Pražskou boudu nebo Hoffmanovu boudu a s přehledem ovládl tento závod. 

Už na Pomezních boudách bylo jasné, že čtveřice Boroš, Bárta a bratři Ťoupalíkové budou dle očekávání v závodě dominovat. S nimi se na čele držel ještě Martin Voltr z Favoritu Brno, který projel první měřený úsek na Pomezních boudách jako první. Poté se již na čele ustálila trojice Boroš, Bárta a Adam Ťoupalík, kteří postupně přidávali vteřiny náskoku. Na Pražské boudě to bylo pouze patnáct vteřin, ale na Hoffmanově boudě už to byla minuta a půl. Z čelní skupiny navíc na Pražské boudě vypadl Filip Řeha, který si sám opravoval defekt, jelikož do této lokality nesměla doprovodná vozidla a zbytek závodu odjel již jen tréninkově. 

Do cíle nakonec dojel osamocený Jan Bárta s náskokem půl minuty před Michaelem Borošem a Adamem Ťoupalíkem, za kterými zůstalo dalších tři a půl minuty na čtvrtého Martina Voltra. 

Výsledky 135 km: Jan Bárta (CZE) 3:39:45, 2. Michael Boroš (CZE) +0:32, 3. Adam Ťoupalík (CZE) +0:33, 6. Jakub Ťoupalík (CZE) +5:20, 45. Filip Řeha (CZE) +27:54 - všichni Elkov Kasper