Zahálka sedmý v první etapě Montbeliard, Kukrle dál drží žlutý dres

V extrémním horku první etapy Tour du Pays de Montbeliard dojel v první skupině pouze sedmnáct závodníku, mezi kterými byl sedmý Matěj Zahálka a Michael Kukrle udržel žlutý dres.

Do první etapy závodu Tour du Pays de Montbeliard nastoupil Michael Kukrle ve žlutém dresu pro vedoucího závodníka a k němu se přidal Jakub Otruba v puntíkatém vrchařském dresu. První etapa se jela na 26,7 km dlouhém kopcovitém okruhu, který se jel celkem šestkrát a peloton tak urazil 160,2 km, to vše v extrémních 36 stupních.

Na úvod etapy se snažil to úniku dostat Daniel Babor, což se nepovedlo, a tak alespoň Jakub Otruba a Michael Kukrle vzali první a druhé místo na první vrchařské prémii. Následně odjelo šest závodníků, které vše peloton, kde tempo udával Elkov Kasper, držel na dvě minuty a nedával jim větší šanci. Na stém kilometru se tempo v pelotonu rapidně zvýšilo a ve velkém vedru přišla první selekce. Po ní přišla druhá, a to už v čelní skupině zůstali Matěj Zahálka a Michael Kukrle.

 

V posledním kole nastoupil Matěj Zahálka, aby vytvořil lepší pozici pro Michaela Kukrleho. Skupina se dotáhla zpět Matěj Zahálku, ale to už na čele zůstalo pouze 17 závodníků. „S Kukym jsme rozjeli tempo, tak aby nikdo nebyl schopný pořádně odjet a všechny to bolelo. Ve spurtu už potom sice nebylo tolik sil, ale povedlo se nám uhájit žlutý dres, což byl cíl. Na jeden okruh nestačily dva bidony a hodně lidí odešlo na teplo. Zítra má ještě větší horko ale lehčí okruh, tak uvidíme, jestli se nám podaří uhájit žlutý dres“, shrnul své pocity dnes sedmý Matěj Záhálka.