Tři jezdci Elkovu Kasper v nejlepší desítce. Jakub Ťoupalík dojel v Rakousku třetí

Dojezd 1. etapy Oberösterreich Rundfahrt přál jezdcům Elkov Kasper. Po samostatném úniku byl Adam Ťoupalík dostižen jen 40 metrů před cílovou páskou, kterou projel na 4. místě. O pozici výše finišoval jeho bratr Jakub. Na 9. příčce dokončil etapu Dominik Neuman.

Adam Ťoupalík zaútočil v prudkém výjezdu 3 kilometry před cílem a vytvořil si do finiše slibný náskok. V cílové rovince ho stíhala a těsně před čárou také dostihla pětičlenná skupinka, jejíž součástí byl mladší z bratrů v barvách Elkovu Kasper. Jakub Ťoupalík si za 3. místo připsal 1 UCI bod a oblékl se do bílého trikotu průběžně nejlepšího mladého jezdce.

Po kopcovité úvodní polovině závodu se závěr jel na třech rovinatých okruzích. Týmově jsme pracovali bezchybně, kontrolovali závod a Jan Bárta s Michaelem Kukrlem zlikvidovali náskok jezdců v úniku. Hlídali jsme čelo pelotonu, abychom vytvořili co nejlepší pozici pro Dominika Neumana. V posledním prudkém výjezdu ve městě to ale zkusil brácha Adam a vypadalo to, že mu to na vítězství vyjde. Bohužel jsme ho dojeli opravdu jen 40 metrů před cílem. V tu chvíli jsem měl dobrou pozici a vyšlo mi to na 3. místo,“ ocenil týmový výkon Jakub Ťoupalík.