Otruba zakončil Malopolsko 3. místem. Bronzovou pozici bral i v konečné klasifikaci

Cyklista královéhradecké stáje Elkov Kasper Jakub Otruba si v závěrečném stoupání Tour of Malopolska zajistil etapové pódium i celkové 3. místo ohodnocené 25 UCI body. Na 10. pozici projel finišem Jan Bárta, který bral celkovou 7. příčku a 5 UCI bodů. V hodnocení stájí byl Elkov Kasper třetím nejlepším týmem.

Vrchařský dojezd celé tour okolo Malopolska sliboval podívanou jako z královských etap Grand Tours. Stoupání do výšky 1100 metrů nad mořem na horu Przehyba měřilo bezmála 11 kilometrů s průměrným sklonem 8,2 %. „Etapa byla vlastně až do závěru nudná, bez akce a všichni se připravovali na závěrečné kopce. Sice asi po 30 kilometrech ujela skupina, ale nevydržela vepředu dlouho, protože peloton jel v tempu a postupně se zmenšoval. Takový stav nám sedí, protože rádi jezdíme na výkonnost a takticky hlídáme pozice,“ řekl k průběhu etapy Jakub Otruba, který se do závěrečných 125 kilometrů vydal z průběžného 3. místa.

Na posledních 25 kilometrech přišla série kopců, která končila cílovým stoupáním. To bylo hodně těžké a prudké. Mě víc sedí rovnoměrné a mírnější kopce, ale tady se mi jelo dobře a hlavně jsem měl kolem sebe vynikající tým a motivaci obhájit loňské celkové vítězství Michala Schlegela. Chtěli jsme vyhrát. Takové cíle prostě musíte mít, aby závod stál za to. Pro Jana Bártu a mě perfektně pracovali Matěj Zahálka, Michael Boroš a Tomáš Obdržálek. Kluci jeli jako Ineos, hlídali pozice a díky nim jsme zůstali v čelní skupině,“ pochválil týmovou spolupráci Otruba.