Jakub Otruba po úniku třetí na Alpes Isère Tour

Ve druhé etapě francouzské Alpes Isère Tour zaznamenal letošní nejlepší výsledek a první UCI bod Jakub Otruba z Elkovu Kasper. Dařilo se i Adamu Ťoupalíkovi, který v kopcovité etapě finišoval na šestém místě.

Může jít o obrázek 5 lidem , stojícím lidem , jízdnímu kolu a silnici

Druhá etapa měřící 161 kilometrů přála svým profilem únikům. Přesto se jezdci navzájem hlídali až do závěru závodu. „Celý den to byla spíše klidná jízda a až 20 kilometrů před cílem se v delším stoupání zvýšilo tempo pelotonu a zůstalo nás jen asi 40. Za vrcholem jsem spolu s jezdci z B&B Hotels – KTM a Jumbo-Visma Development Teamu nastoupil a postupně jsme získávali vteřiny k dobru. Nahrávalo nám především to, že až do cíle trať mírně klesala a navíc byla plná technických zatáček,“ popsal průběh etapy Jakub Otruba.

Pro jezdce královéhradecké stáje je 3. místo prvním pódiovým umístěním v sezóně. „Sice jsem byl ve finiši třetí ze tří, takže to mohlo být ještě lepší, ale spokojený jsem. V celkovém hodnocení mi to také pomohlo, protože jsme získali náskok 12 vteřin před hlavní skupinou. Rozhodující ale bude víkend. Především neděle bude hodně těžká. Zítra nás čeká spíš transportní etapa, která bude na spurtery. Budeme pracovat pro Dominika Neumana, který dnes spadl, takže v závěru nebyl na dobré pozici. Jsem rád, že se dařilo Adamovi Ťoupalíkovi, který dojel na 6. místě,“ hodnotil povedenou druhou etapu Alpes Isère Tour Otruba.