Daniel Babor dospurtoval ve Slovinsku pro 3. příčku

Slovinská jednorázovka GP Gorenjska UCI 1.2 se odehrála podle taktického scénáře, který připravila česká profesionální cyklistická stáj Elkov Kasper. Sedmičlenná sestava celých 172 kilometrů kontrolovala závod a připravila pozici pro sprintery Daniela Babora a Dominika Neumana. Babor byl ve finiši třetí, Neuman dokončil na 6. místě.

Oba čeští závodníci tak ke svým letošním povedeným výsledkům ze zahraničních závodů přidali další bodované pozice. Daniel Babor připsal 25 UCI bodů a v letošní sezóně už jich má na svém kontě 60. Dominik Neuman bral ve Slovinsku 10 UCI bodů, celkem je na devětatřiceti.

Může jít o obrázek 8 lidem , stojícím lidem a venkovnímu

Závod byl složen ze tří kopcovitých a šesti rovinatějších okruhů. „Připravovali jsme se na nejdelší kopec, kde to kluci rozjeli a očesali peloton. Já jsem byl sám překvapený, jak mi to ve stoupáních jde. Při nájezdu na malé okruhy jsme to na bočním větru rozjeli ve vysokém tempu a najednou jsme zůstali úplně sami. Tak jsme jeli celé jedno kolo. Abychom neplýtvali silami, počkali jsme na skupinu asi 20 lidí, která už pohromadě dojela až do cíle. Zase jsme za to vzali a hlídali si čelo skupiny,“ popisoval nadvládu Elkovu Kasper Daniel Babor.

Čekali jsme, že bude aktivní domácí tým Adria Mobil, ale nikdo jiný než my se na špici za celý den neukázal. Všichni čekali na spurt a vezli se za námi. O to jsme to měli ve finiši složitější, protože tahání celého závodu nás stálo dost sil. Trochu mě proto štve, že kluci odvedli tolik práce a je z toho jen 3. místo. Ale ve spurtu mi jeden člověk v poslední zatáčce vystrčil loket, trochu mě přibrzdil a už jsem se nevrátil do maximální rychlosti. Nebylo to úplně čisté, ale já si to neberu,“ řekl ke třetímu místu Babor.