Jakub Ťoupalík zvítězil v bodovacím kritériu v Kyjově

Den před druhým závodem ŠKODA CUPu v Kyjově si svou rychlost vyzkoušelo hned sedm jezdců Elkov Kasper. Při tradičním kritériu na 24 okruhů potvrdil svou stoupající formu Jakub Ťoupalík.

Ťoupalík, spolu s bratrem Adamem, Dominikem Neumanem, Janem Bártou, Michaelem Borošem, Tomášem Obdržálkem a Matějem Zahálkou absolvoval na městských okruzích v Kyjově 38 kilometrů, rozdělených na 24 částí. O body se bojovalo v každém třetím průjezdu cílovou čárou.

Domluvili jsme se, že pojedeme na Dominika Neumana, protože nám tady chybí Dan Babor, který je na dráhařském světovém poháru. Dominik je rychlý závodník a dokáže Dana nahradit. Od začátku se nastupovalo, jelo se rychlé tempo, takže bylo těžké vytvořit únik. Po polovině závodu bylo v pořadí hodně lidí s téměř stejným počtem bodů. Zkusil jsem jeden sprint a cítil jsem se dobře. Proto jsem se domluvil s klukama, že to zkusíme na mě. Nakonec to těsně vyšlo. Věřil jsem si na poslední dvojnásobně bodovaný sprint, ale bohužel týmový kolega Jan Bárta nešťastně spadl v zatáčce a já byl zrovna za ním. Musel jsem hodně brzdit, abych neležel taky a to mě stálo pozici do závěrečného spurtu. Nevěděl jsem, zda mi to vyjde na vítězství, ale nakonec to vyšlo,“ popsal taktiku a průběh závodu Jakub Ťoupalík. „Celý tým odvedl parádní práci, kluci mi strašně moc pomohli, takže o to větší je radost. Zítra to bude úplně jiný závod plný kopců na těžkém okruhu. Uvidíme, jaká bude taktika, ale cítím se dobře a doufám, že s klukama přidáme druhé vítězství po dnešku a završíme tak další úspěšný závodní víkend,“ doplnil vítěz bodovacího kritéria.

V neděli 15. května se jezdci Elkovu Kasper postaví na start druhé části Českého poháru. Na 140 kilometrové trati bude Jakub Ťoupalík usilovat o další pódiové umístění, když ve Velké Bíteši dojel na 3. místě.

 

Výsledky kategorie Muži a U23:

1. Jakub Ťoupalík (ELKOV KASPER) 15 bodů

2. Pavel Kelemen (AC SPARTA PRAHA) 13 b.

3. Tomáš Bárta (ATT Investments) 12 b.

5. Dominik Neuman (ELKOV KASPER) 8 b.

10. Adam Ťoupalík (ELKOV KASPER) 4 b.

11. Matěj Zahálka (ELKOV KASPER) 3 b.

15. Jan Bárta (ELKOV KASPER) 2 b.

17. Michael Boroš (ELKOV KASPER) 1 b.

40. Tomáš Obdržálek (ELKOV KASPER)