Jakub Ťoupalík šestý na GP Nasielsk-Serock

Jakub Ťoupalík vybojoval v závěrečném spurt Grand Prix Nasielsk-Serock UCI 1.2 šesté místo a tím i 10 UCI bodů.

Elkov Kasper se z francouzských silnic přesunul do Polska, kde na něj čekal jednorázový závod Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock. Závod se jen na 142 km dlouhé tratí jejíž rovinatý profil tvořil z velká části 56 km dlouhý okruh.

Na jednom ojedinělém krátkém, ale prudkém stoupání se peloton rozdělil na dvě části, ale nakonec povedlo jeho opětovné spojení. Následně na čele zaútočilo patnáct závodníků, mezi kterými byl i Dominik Neuman, a kteří stabilizovali svůj únik na úrovní 40 sekund.

Zhruba 30 kilometrů před cílem se ztráta hlavní skupiny snížila na 20 sekund a peloton se stále blížil. Poté co se peloton spojil následovala série pokusů o únik, kdy jako poslední útočil Michael Boroš s Alanem Banaszek, ale i ti byli několik set metrů před cíle dostiženi. Vítězem závodu se nakonec stal Polák Marceli Bogusslawski z domácího HRE Mazsowsze Sekce Polsko. Za Elkov Kasper byl nakonec nejlépe klasifikovaný šestý Jakub Ťoupalík, který tak získal 10 UCI bodů.

Zítra čeká závodníky Elkov Kasper druhý polský závod, kterým je Grand Prix Wyszkow zařazený do stejné kategorii UCI.