Babora s Neumanem překonal jen Holanďan Vermeltfoort

Daniel Babor a Dominik Neuman opět prokázali své sprinterské umění, když v dojezdu 4. etapy Tour du Loir et Cher projeli cílovou čárou na 2. a 3. místě. Do sbírky si tak Babor připsal 3 UCI body, Neuman přidal 1 bod. Před závěrečnou etapou si jezdci Elkov Kasper pojistili vedoucí pozici v soutěži týmů, žlutý dres nadále poveze Michael Kukrle.

Závěr předposlední části francouzského etapového závodu dokonale potvrdil slova Dominika Neumana, který po třetí etapě přiblížil týmovou taktiku na sobotních rovinatých 205 kilometrů. „Budeme chránit žlutý dres a spolu s Danem Baborem se budeme snažit v závěru zaspurtovat o co nejlepší výsledek,“ řekl šestadvacetiletý cyklista, který před týdnem vybojoval celkovou 3. příčku na etapáku Circuit des Ardennes UCI 2.2. Dnešním výsledkem v Lamotte-Beuvron se Neuman posunul na průběžné 6. místo.

Dnes jsme to měli složité, protože když chráníte žlutý dres, jste vždycky pod tlakem ostatních týmů a musíte se starat o tempo závodu. Většinu dne jsme se točili na špici pelotonu a těžkou práci odváděli hlavně Jakub Otruba, Jan Bárta a Matěj Zahálka. Celý den jsme jeli vysoké tempo a přivezli závodní pole až na okruhy v cílovém městě,“ řekl k průběhu etapy Daniel Babor.

Tři 16kilometrové okruhy v závěru etapy prověřily technické dovednosti cyklistů, kteří se museli vyhýbat ostrůvkům lemujícím silnici z obou stran i uprostřed. „V posledním kole jsme vepředu zůstali s Dominikem sami a před spurtem se Dominik protlačil na čelo. Já se tam nevešel a do cílové rovinky jsem najížděl přibližně z 15. pozice. Naštěstí jsme to oba vytáhli až na pódiová umístění. Trochu mě mrzí, že jsem nevyhrál, ale bylo to buď, anebo. Ten výsledek je pro tým skvělý a navíc jsme udrželi žlutý trikot. Co víc si přát? Řekl bych, že jsme ukázali, že naše řemeslo ovládáme,“ hodnotil umístění v předposlední části tour Daniel Babor.

Závěrečná etapa Tour du Loir et Cher měří 98 kilometrů a cyklisty čekají městské okruhy v Blois.