Kukrle oblékl po 3. etapě Tour du Loir žlutý dres

Ve třetím díle tour okolo Loiry čekalo na cyklisty náročných 213 kilometrů s šotolinovými úseky a prudkými výjezdy v závěrečných okruzích. Nejrychlejším jezdcem Elkovu Kasper byl tentokrát Dominik Neuman na 8. místě. Do žlutého dresu průběžného lídra se ze 4. pozice posunul Michael Kukrle.

Rodák ze Šternberka je po Danielu Baborovi letos už druhým zástupcem královéhradecké stáje v nejcennějším trikotu. Kukrle se díky úniku ve 2. etapě posunul těsně pod pódiové pozice celkového pořadí. Ve třetí části z Cloyes-Les-Trois-Rivières do Vendôme útočil a díky skvěle zvládnuté týmové taktice pojede v zítřejší etapě ve žlutém dresu. Jezdci Elkovu Kasper tak budou opět hájit pozici průběžného lídra, což si vyzkoušeli už po vítězném sprintu Daniela Babora ve středečním úvodním závodě.

Už v úvodních 50 kilometrech se dost závodilo, hodně se nastupovalo a ve zvlněném terénu to nebylo vůbec příjemné. Peloton kontroloval únik a nedopřál mu více, než 2 minuty náskoku. Navíc kolem 140. kilometru se začalo opět víc závodit a každou chvíli někdo nastupoval a doskakoval do úniků. Snažili jsme se být vepředu a jednotlivé nástupy kontrolovat. Náš dnešní cíl byl posunout Michaela Kukrleho co nejvíc dopředu v průběžném pořadí a důležitý pro naši taktiku byl 200. kilometr, kdy přišla první prudká stojka, po které následoval úsek po šotolině, další stoupání a technický okruh městem,“ popisoval průběh etapy Dominik Neuman.

Na cílových okruzích se o ostré tempo starali Jan Bárta s Jakubem Otrubou, kteří se posunuli na úplné čelo pelotonu. „Chtěli jsme to ostatním udělat co nejtěžší a očesat z balíku pomalejší jezdce. Od prvního kola se nám povedlo najet na špici, natáhnout celé pole a ostré tempo udržet i v prudkých výjezdech a na šotolině. Povedlo se nám přesně to, o co jsme se snažili a fakt, že se díky tomu Kukrle dostal až do žluťáka‘ je famózní výkon celého týmu,“ nešetřil nadšením Neuman. „Je to vážně super, že jsme tohle dokázali v nejtěžším dni a extrémně dlouhé etapě,“ dodal.

Také 4. část Tour du Loir et Cher měří přes 200 kilometrů. Její rovinatý profil by měl vyhovovat sprinterům. „Budeme chránit žlutý dres a spolu s Danem se budeme snažit v závěru zaspurtovat o co nejlepší výsledek,“ uzavřel spokojený Dominik Neuman.