Neuman desátý v páté etapě Normandie

Do páté etapy Tour de Normandie, která měřila 156,7 km, vstupoval jako nejlepší z týmu Elkov Kasper i nadále Dominik Neuman, který držel průběžné dvanácté místo, které si svým dnešním třináctým místem vylepšil na průběžnou desátou příčku. 

Etapa se jela na trase z Les monts d’ Aunay do Bagnoles se zvlněným profilem, na kterém byly čtyři vrchařské prémie a na závěr pět cílový okruhů. Od startu se jelo velmi svižné tempo na třicátém kilometru bylo na čele 17 závodníků včetně Jakuba Otruby a Adam Ťoupalíka. Skupina zůstala v úniku i po úvodních sto kilometrech, kdy její náskok činil 40 vteřin. 

Náskok se začal postupně snižovat a 35 km před cílem, se na závěrečných okruzích skupina rozpadla. Na čele zůstala trojice závodníků, na kterou se snažila dotáhnout další čtveřice, kde byl i Adam Ťoupalík. Jejich snaha však skončila v nájezdu do posledního okruhu, kdy je pohltil peloton. Stejný osud potkal i trojici na čele, která vydržela do posledního kilometru a pak se přes ně přehnal rozjetý peloton.  

Na cílové pásce byla nakonec nejrychlejší francouzsko-australská dvojice z týmu Groupama FDJ Conti. Dominik Neuman opět bojoval a první desítku a tentokrát z toho bylo 10. místo, které ho i před posledními dvěma etapami drží na průběžném 12. místě.

 V sobotu pokračuje závod 175 km dlouhou rovinatou etapou.