Boroš 22. na světového poháru v cyklokrosu v Hulstu

Michael Boroš se hned po Novém roce představil v barvách týmu Elkov Kasper v závodu Světového poháru v cyklokrosu a obsadil 22. místo. Závod se jel v nizozemském Hulstu a na startu se sešli všechny velké hvězdy až na chybějícího Mathieu van der Poela.

V Hulstu se jel závod světového poháru teprve podruhé v historii. Trať byla velmi rychlá, suché a pouze místy bylo na trati bláto. Michael Boroš, která v letošní sezoně sedmkrát bodoval a před tímto závodem držel průběžné 24. místo z třetí řady. Po poměrně vydařeném startu, kdy Michael udržel svou pozici, se zapletl do pádu, který zdržel druhou polovinu startovního pole. „Před startem jsem se cítil výborně, a i start samotný se mi povedl. Bohužel chvíli po něm došlo k pádu, který zašpuntoval zbytek startovního pole a já se propadl hodně dozadu,“ popsal smolný úvod Michael Boroš.

Michael se velmi rychle propadl a do druhého kola najížděl až kolem 40. místa. Během závodu, který se jel na 9 kol, se postupně propracovával dopředu, když v sedmém kole držel 23. místo se ztrátou 3:12. Konečným pořadím v premiérovém startu za Elkov Kasper bylo 22. místo, kdy se Michael v závěru jako nejlepší český závodník dostal ještě před Němce Meisena. „S dnešním výkonem jsem maximálně spokojený. Bylo to dnes hodně rychlé a jelo se mi opravdu výborně. Škoda začátku, který mě asi připravil o lepší umístění,“ shrnul své pocity Michael Boroš, který za dnešní start získal 4 body a v průběžném pořadí klesl na 25. místo. 

Vítězem závodu se stal Thomas Pidcock, který několik posledních kol jezdil na čele osamocen. 

Výsledky (25,27 km): 1. Thomas Pidcock (GBR) Ineos Grenadiers 1:03:49, 2. Eli Iserbyt (BEL) Pauwels Sauzen – Bingoal +0:12 , 3. Lars van der Haar (NED) Baloise Trek Lions +0:33, 22. Michael Boroš (CZE) Elkov Kasper +4:40