Dominik Neuman bral body v závěrečném závodě sezóny v Drenthe

Dvousetkilometrovou klasikou Ronde van Drenthe kategorie UCI 1.1 zakončili jezdci Elkov Kasper letošní závodní silničářskou sezónu. V Holandsku se na start postavila šestice cyklistů v modrožlutých dresech královéhradecké stáje. Nejlépe se vedlo Dominikovi Neumanovi, který dokončil závod na 18. místě a získal 3 UCI body.

V náročném závodě v provincii Drenthe čekaly na cyklisty dlouhé sektory po kostkách, boční vítr i krátké ostré výjezdy. „Byl to těžký závod a boj o pozice od začátku až do konce. Oproti závodům 2. kategorie to bylo úplně jiné závodění a velká škola ježdění v balíku,“ popsal průběh Dominik Neuman. „Mezi 30. a 80. kilometrem jsme museli projet pěti sektory po kostkách, které měřily vždycky 4 až 5 kilometrů.

Na pavé sektorech došlo k několika pádům. Do jednoho z nich se připletli i Jakub Otruba s Petrem Kelemenem, kteří ze závodu odstoupili. Peloton v dalších fázích dělil boční vítr a krátký výjezd, který cyklisté na okruzích u města Hoogeveen vyjeli hned pětkrát. „Na větru se jely terezíny a peloton se dvakrát rozdělil. Poprvé jsme se s Janem Bátrou a Matějem Zahálkou udrželi v první skupině, podruhé jsme zaváhali a museli dojíždět ztrátu, která nás stála dost sil,“ pokračoval Neuman.

Rune Herregodts z týmu Sport Vlaanderen-Baloise udržel na cílové pásce 13vteřinový náskok před hlavní skupinou, v níž byli nejrychlejší Andrea Pasqualon (Intermarché-Wanty-Gobert) a vítěz čtyř etap na Tour de France Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma DT). „Spurt se mi moc nepovedl. Nechal jsem se zavřít a bylo z toho 18. místo. Poslední závod sezóny máme za sebou a obstáli jsme v hodně silné konkurenci. Konečně si můžeme užít zasloužené volno,“ uzavřel Dominik Neuman.