Matěj Zahálka šestý v cíli královské etapy Arden. V celkovém pořadí se posunul na druhou pozici

Sobotní třetí etapu závodu Circuit des Ardennes International (2.2) označovali jezdci Elkovu Kasper předem za královskou a klíčovou pro celkové pořadí francouzské tour. Matěj Zahálka vybojoval v dojezdu 6. místo a v průběžném pořadí se posunul na 2. příčku.

Na 172 kilometrech čekalo cyklisty 9 vrchařských prémií, 4 z nich byly hodnoceny jako stoupání první kategorie. „Dnes se od začátku jelo pořádné tempo. Na 15. kilometru ujela skupina, ale věděli jsme, že ji není potřeba stíhat. Opravdu ostře jsme letěli v dlouhém stoupání na 90. kilometru. Peloton se zmenšil na 30 lidí, ale v následném sjezdu se zase skupiny spojily v osmdesátičlenný balík. V tu chvíli jsem věděl, že musím zabodovat na sprinterských prémiích, na kterých se rozdělovaly i bonusové vteřiny do celkového pořadí. Já bral dohromady 4, což mě posunulo nahoru,“ popsal průběh a taktiku Matěj Zahálka.

Cyklisté královéhradecké stáje si hlídali hlavní skupinu a připravovali se na závěrečný spurt. „Dan Turek zaútočil 5 kilometrů před cílem. Věděli jsme, že má 2 minuty ztrátu v celkovém pořadí, takže jsme ho nechali jet a připravovali si pozici v pelotonu. Nakonec jsme dojeli 5 vteřin za Danielem. Dnes to bylo opravdu poctivé a jsem rád, že se mi povedlo posunout pořadím a ještě dospurtovat na 6. pozici. Dnešní kopce byly dlouhé a táhlé, zítra nás zase čeká řada krátkých prudkých stoupání. S celkovým pořadím se v takovém závodě ještě dá něco udělat, ale chce to hodně koncentrace, abychom neztratili,“ dodal Zahálka.

Cílem třetí etapy projel nejrychleji Daniel Turek z Team Felbermayr - Simplon Wels. Před nedělním finále jsou hned čtyři jezdci Elkovu Kasper v nejlepší desítce celkového pořadí. Za druhým Zahálkou drží pátou pozici Jakub Otruba, Adam Ťoupalík a Jan Bárta budou hájit 9. a 10. místo.