Druhou etapu v Ardenách rozhodl hromadný spurt. Neuman ve třetí desítce

Nejdelší etapa závodu Circuit des Ardennes International (2.2) měřila 187 kilometrů a prověřila peloton zvlněným profilem s pěti bodovanými stoupáními 3. a 4. kategorie. Závod se rozhodl v hromadném dojezdu ve městě Vouziers. Nejlépe z Elkovu Kasper spurtoval Dominik Neuman na 25. místě.

Dnešní etapa byla taková tranzitní a musím říct, že to byla trochu nuda. Všichni se totiž soustředí na víkendové dny, kdy nás čekají hodně těžká a dlouhá stoupání,“ hodnotil Dominik Neuman. Už na 10. kilometru ujela pětičlenná skupina, která ale získala maximálně 4minutový náskok. Na čele pelotonu kontrolovali situaci jezdci Riwal Cycling Team a Lotto - Soudal U23. Únik byl dostižen 18 kilometrů před cílem.

Závěr byl rychlý a po větru. Drželi jsme se s kluky z týmu pohromadě, ale nechali jsme se zavřít a nedostali se ve spurtu dopředu. Dobré ale je, že se Matěj Zahálka a Kuba Otruba drželi ve skupině, vyhnuli se pádu 3,5 kilometrů před cílem a v průběžné klasifikaci udrželi 4. a 5. pozici,“ doplnil Neuman.

Vítěz dnešní etapy Arnaud de Lie z Belgie se před měsícem stal celkovým vítězem Okolo jižních Čech (2.2). V sobotní královské etapě čeká cyklisty na 172 kilometrech celkem 9 vrchařských prémií, 4 z nich jsou klasifikovány jako stoupání první kategorie.