Kukrle závod mistrovství světa nedokončil

V belgické Lovani se uskutečnilo mistrovství světa v silniční cyklistice, které tradičně skončilo závodem jednotlivců kategorie Elite, ve kterém Elkov Kasper reprezentoval Michael Kukrle. Ten však náročný závod nedokončil. 

Šampionát vyvrcholil 268 km dlouhým závodem s klasikářským profilem, na kterém obhajoval svůj loňský titul Francouz Julian Alaphilippe. Česká reprezentace měla na startu čtveřici závodníků složenou ze Zdeňka Štybara, Petra Vakoče, Josefa Černého a Michaela Kukrleho. Po startu tradičně odjela skupina slabších závodníků, která však se svým snažením vydržela pouze na dvoustý kilometr. Za nimi se totiž takřka po celou dobu velmi aktivně závodilo a z českých závodníků se nejlépe držel Zdeněk Štybar.

Závod rozhodl a titul obhájil Francouz Julian Alaphilippe, který několik kilometrů před cílem několikrát nastoupil a při posledním nástupu již nenašel nikoho, kdo by na něj reagoval a s půl minutovým náskokem si dojel pro obhajobu světového titulu. Nejlepším z Čechů byl Zdeněk Štybar, který na 7. místě takřka vyrovnal nejlepší český výsledek, kterým je 6. místo Romana Kreuzigera z roku 2018. Michael Kukrle se dlouho držel v pelotonu, ale poté co se zamotal do jednoho z hromadných pádů závodu nedokončil. 

"Měl jsem zlou pozici, před pavé sektory jsem byl vzadu a potom co jsem zůstal v pádu, tak už se to nedalo dojet. I když jsem neměl kvůli nachlazení v posledních dnech optimální přípravu, tak jsem neměl vůbec špatné nohy," krátce shrnul své vystoupení Michael Kukrle.