Ťoupalík a Kukrle na Okolo Slovenska v druhé desítce poslední etapy i celkově

Ačkoliv měl Elkov Kasper v poslední etapě dvojnásobné zastoupení v úspěšném úniku dne, tak vzhledem k tomu, že Jakub Otruba a Matěj Zahálka vypadli z první desítky celkového hodnocení, hodnotí závěr závodu se smíšenými pocity. Nejlepšími tak byli nakonec Adam Ťoupalík a Michael Kukrle. 

Závod Okolo Slovenska dospěl 159 km dlouhou etapou mezi Trencianskymi Teplicemi a Trnavou do svého závěru. Na start poslední etapy, ve které čekaly na peloton tři vrchařské a tři sprinterské prémie, se postavil jako vedoucí jezdec celého závodu Peter Sagan. O konečné umístění v první desítce bojovali také závodníci Elkov Kasper, a to na šesté pozici Jakub Otruba a na sedmé Matěj Zahálka.

Hned po startu přišlo nejtěžší stoupání etapy na vrchol Machnáč, kdy se velmi rychle na čele utvořila skupina čítající kolem 25 závodníků. Ti však vydrželi pouze něco přes deset kilometrů a následně se peloton opět spojil. Hned poté přišel útok další čtveřice, který ale také nevydržel více než deset kilometrů. V dalším pokusu o úniky už byli Jakub Otruba a Michael Kukrle a s nimi dalších deset závodníku včetně Petera Sagana, Daniela Osse nebo Chrise Frooma. I tento únik však vydržel pouze deset kilometrů a až po 55 km se na čele usadilo 26 závodníků včetně Adam Ťoupalíka a Michaela Kukrleho, kteří vytvořili únik dne. 

Ten byl velmi silně obsazen a dával naději a na to, že by mohl vydržet až do cíle. Po devadesáti kilometrech pracovala skupina na čele s více než sedmiminutovým náskokem. Ten zůstal stejný i třicet kilometrů před cílem, kdy už bylo jasné, že peloton, ve kterém pracoval především tým Bardiani nebude mít šanci na úspěch. 

I přes některé pokusy roztrhat skupinu na čele a pokusit se zvrátit celkové vítězství Petera Sagana dojela celé skupina pohromadě. V závěrečném spurtu zvítězil Izraelec Einhorn a Peter Sagan si druhým místem pohlídal celkové vítězství. Z týmu Elkov Kasper skončil jedenáctý Adam Ťoupalík a devatenáctý Michael Kukrle. 

“Poslední etapa nám moc nevyšla. Sice jsme se dostali do úspěšného úniku, ale vypadli jsme z první desítky. V dnešní spurt byl hodně po větru a vzhledem k tomu, že na čele bojovali o celkové vítězství Sagan se Steilmlem, tak nebylo ani tam moc co řešit. Myslím, že se nám jinak podařilo velmi dobře obstát, jen ten závěr to kazí. Stále jsme byli nejlepší český tým i kontinentální tým,” shrnul své smíšené pocity Michael Kukrle. 

Díky devíti minutovému náskoku v cíli vypadli z první desítky Jakub Otruba i Matěj Zahálka a nejlépe hodnocenými tak byli třináctý Michael Kukrle a čtrnáctý Adam Ťoupalík. V bodovací soutěži se Jan Bárta umístil na čtvrtém místě a v soutěži týmu skončil Elkov Kasper na sedmé místě, kdy se před ním umístila šestice World Tour týmů.