Dojezd 2. etapy Okolo Slovenska ovlivnil pád. Otruba v úniku dne

Ve 180kilometrové druhé etapě závodu Okolo Slovenska 2.1 opět rozhodoval o vítězi hromadný dojezd. V něm udržel přední pozici německý jezdec Jannik Steimle před Peterem Saganem. Z úniku dne bral body na sprinterských prémiích Jakub Otruba a díky bonusovým vteřinám se posunul na 5. místo celkové klasifikace slovenské tour.

Jezdec Elkovu Kasper Jakub Otruba se do pětičlenného úniku dostal už po 20 kilometrech a postupně sbíral prémiové body na rychlostních prémiích i ve stoupání na Štrbské Pleso. Jeden ze sprintů dokonce cyklista z Olomouce vyhrál. O zlikvidování úniku se postaral wourldtourový tým Deceuninck - Quick Step, který kontroloval pozici pro průběžně vedoucího kolumbijského jezdce Alvara Hodega. Pětice uprchlíků tak byla 32 kilometrů před cílem dostižena a někteří jezdci propadli hlavním polem na poslední pozice. Jakub Otruba zůstal v pelotonu spolu s šesticí týmových kolegů z Elkovu Kasper.

Můj hlavní cíl dnes byly bonifikační sekundy do celkového pořadí, které jsem získal na rychlostních prémiích, kde jsem bral postupně třetí, druhé a první místo. Pak jsme se už pomalu nechali dojet a šetřili síly na dojezd,“ řekl Jakub Otruba, který se v průběžném pořadí posunul na 5. pozici.