Elkov Kasper je těšně prohrál prolog Tour of Alsace s vítězným týmem Jumbo Visma DT

Trojice Jan Bárta, Adam Ťoupalík a Jakub Otruba vybojovali v prologu francouzského závodu Okolo Alsaska druhé místo v prologu.

Po roční pauze dnes odstartoval další závod francouzského závodu Tour Alsace UCI 2.2. Ačkoliv spadá tento závod do druhé kategorie, tak je každý rok skvěle obsazený především mladými jezdci. Týmu Elkov Kasper se zde v posledním ročníku v roce 2019 dařilo, když Michal Schlegel skončil celkově na 2. místě za Britem Pidcockem, který aktuálně hájí barvy týmu Ineos Grendadiers, a zvítězil v třetí etapě. 

Závod začal prologem, který měl trochu netradiční podobu ve formě startu dvou tří členných týmů. Elkov Kasper se tak rozdělil na dvě skupiny ve složení Bárta, Otruba a Adam Ťoupalík a druhá Neuman, Kelemen a Jakub Ťoupalík.

Trasa prologu měřila 4,2 km, jela se na předměstí Mulhouse a byl úplnou rovinou. Okruh, na kterém bylo několik ostrých zatáček, proletěla nejrychleji trojice z týmu Jumbo Visma DT v čase 5:03. 

Prvně jmenovaná trojice Elkov Kasper nakonec neztratila na vítěze ani vteřinu a s nizozemským týmem prohrála pouze o desetiny vteřiny. Jakub Otruba si navíc oblékl dres pro nejlepšího vrchaře. 

Ve čtvrtek závod pokračuje etapou na 163 km z Colmaru do Altkirchu, na které peloton čekají první tři vrchařské prémie.