Kaňkovský druhý ve finiši polského závodu Visegradské čtyřky. Adam Ťoupalík si pojistil žlutý dres pro vítěze seriálu

Den po vítězství Adama Ťoupalíka v brněnském závodě seriálu Visegrad 4 Bicycle Race a celkovém 3. místě Petra Kelemena na etapovém závodě Dookoła Mazowsza se šestice jezdců Elkovu Kasper postavila na start 147kilometrové Grand Prix Poland. Cílem byl úspěch v závodě i udržení žlutého trikotu pro nejlepšího cyklistu seriálu Visegradské čtyřky, který byl v Ťoupalíkově držení. Své spurtérské zkušenosti prokázal Alois Kaňkovský, který v hromadném dojezdu vybojoval 2. místo. Na 6. pozici projel cílem Adam Ťoupalík a zajistil si vítězství ve čtyřdílném seriálu.

Mezinárodní startovní pole silničních cyklistů čekala rovinatá trať mezi městy Oleśnica a Długołęka nedaleko Wroclawi. Jezdci Elkovu Kasper tvořili na větrném okruhu závod, ve kterém se od začátku jelo ostré tempo. Docházelo sice k nástupům jednotlivých jezdců, žádný ale nezískal potřebný náskok, a tak o vítězi rozhodoval až závěrečný spurt hlavního pole.