Kukrle potvrzuje svoji formu a ze slovenského závodu Visegrad4 veze 3. místo

Elkov Kasper si i z druhého závodu Visegrad4, který se uskutečnil na Slovensku odváží za třetí místo Michaela Kurkleho, páté Jakub Ťoupalíka a sedmé Michala Schlegela a dalších 45 UCI bodů.

Závod odstartoval za silného deště, a proto ještě před startem se organizátoři rozhodli vynechat jeden z technických úseků, který se jevil za daných podmínek velmi nebezpečný. Trasa závodu se tak zkrátila na 133 km a byla rozložena do čtyř okruhů.

Už chvíli po startu v prvním kopci rozjel Elkov Kasper tempo a na čele se vyselektovala skupina zhruba 30 závodníků včetně celého týmu Elkov Kasper. V každém okruhu a každém stoupání jel dál Elkov Kasper tempo na čele a snažil se za vytrvalého deště redukovat skupinu.

V posledním kole se už jel úplný doraz a na čelo se rychle dostalo šest závodníků, ze kterých se do sólu úniku pustil Adam Ťoupalík. Tím, že zbytek závodníků Elkov Kasper přestal pracovat na čele, tak se do jejich skupiny dotáhli polští závodníci Banaszek, Budzinski a Murias. Únik Adam Ťoupalíka skončil čtyři kilometry před cílem. Společně s Michaelem Kukrlem se ještě snažili znovu nastoupit, ale poté již bylo jasné, že dojde na cílový spurt této skupiny.

„Cílový spurt byl dnes hodně těžký a dlouhý. Nejsem úplný spurter, a tak jsem věděl, že proti rychlému Banazskovi nebudu mít šanci. I tak jsem do toho dal maximum a třetí místo je příjemné,“ shrnul závěr závodu dnes třetí Michael Kukrle.

V první desítce spolu s ním skončili i pátý Adam Ťoupalík a sedmý Michal Schlegel, který si udržel dres pro nejlepšího závodníka celého seriálu.