Michal Schlegel vítězí před olympiádou na Velké ceně Maďarska

Elkov Kasper otvírá seriál závodů Visegrádské 4 vítězství Michala Schlegela ve Velké ceně Maďarska. 

Po roční covidové pauze se do kalendáře UCI opět vrátil seriál závodů Visegrádské 4, který letos odstartoval Velkou cenou Maďarska UCI 1.2. Ta měla svůj start v Budapešti a měřila 157,3 km, kterým však přecházela téměř hodinová trasa ze slavnostního startu z centra Budapešti na ostrý start. Elkov Kasper reprezentovala šestice ve složení Michal Schlegel, Michael Kukrle, Dominik Neuman, Jakub Otruba a oba bratři Ťoupalíkové.  

Trasa závodu měla rovinatý charakter s nevyšším bodem ve výšce 382 m nad mořem. Cíl však nebyl tradičně uzpůsoben pro spurtery, jelikož ležel na vrcholu 900 metrů dlouhého stoupání s převýšení 9,3% u opatství Pannonhalma.  

Od startu se začalo nastupovat, ale poměrně dlouho dobu se nikomu nedařilo odjet. To se povedlo následně skupině pěti jezdců, kteří si začali tvořit náskok. „Měli jsem v plánu zaútočit kolem 60 km, kde se měla krajina otevřít a hrozil vítr, který by mohl nadělit peloton. Bohužel vítr nebyl tak silný, a tak jsme alespoň natáhli peloton,“ popsal úvodní strategii Adam Ťoupalík.  

Následně tempo v pelotonu opadlo, nikdo z týmů nechtěl jet a skupina na čele měla k dobru náskok pěti minut. Závodnicí Elkov Kasper se následně spojili na čele a rozjeli tempo, které začalo redukovat peloton i snižovat náskok pětice v úniku. Ve skupině se šetřili Michal Schelgel a Adam Ťoupalík, kteří byli určení do úplného závěru.

 

Únik se podařilo zlikvidovat deset kilometrů před cílem a čtyři před prvním ze dvou stoupání. Hned v jeho úvodě zaútočil Michal Schlegel a na jeho vrcholu vjížděl do posledního krátkého okruhu se solidním náskokem. Ten nakonec úspěšně uhájil a stal se vítězem GP Hungary UCI 1.2. „Vítězství mě potěšilo. Vyšla nám i námi zvolená strategie, za což děkuju všem klukům z týmu. Jsem také rád, že si před Tokiem stále držím dobrou formu,“ krátce shrnul svůj pohled na vítězný závod Michal Schlegel.   

 

Adam Ťoupalík spurtoval ve skupině za ním a skončil těsně pod stupni na čtvrtém místě.

Seriál závodů Visegrádské 4 pokračuje už v neděli Velkou cenou Slovenska.