Michal Schlegel celkovým vítězem Tour of Malopolska a navíc třetí v královské etapě

Elkov Kasper potvrdil svou výbornou formu a v poslední etapě Tour of Malopolska UCI 2.2 si nenechal vzít dres vedoucího závodníka, který vezl Michal Schlegel. Ten v závěrečném desetikilometrovém stoupání dojel na třetí místě a připsal si další pódiové umístění.
 
Poslední etapa závodu se jela na 131 km dlouhé trati mezi Jablonkou a cílovým stoupáním na Przehybu. Už před startem bylo jasné, že pokud chce Michal Schlegel pomýšlet na vítězství v závodě, na které měl 16 vteřin náskok, musí být po celou dobu aktivní a pohlídat si soupeře za sebou. Druhým za ním byl bývalý závodník hradeckého týmu Pawel Cieslik. 
 
 
Chvílí po startu nechal Elkov Kasper odjet jedenácti člennou skupinu, kterou měl ale stále pod kontrolou a která si držela náskok do minuty a půl. Rozhodující moment přišel se začátkem cílového šestikilometrového stoupání s převýšením více než 800 výškových metrů. Na jeho úpatí nastoupil Ukrajinec Budiak, který ztrácel 48 vteřin. „Na útok jsem byli připraveni a skvěle na útok Budiaka zareagoval Jakub Otruba, který s ním držel kontakt. Já jsem potom zaútočil tři kilometry před cílem, společně s Pawlem Cieslikem, kterého jsem věděl, že musím udržet. To se povedlo, Pawel bral druhé místo a díky tomu, že jsme spolupracovali a Ukrajinec neměl takový náskok, tak jsem získal celkové vítězství. Mám z něho opravdu radost, že se podařilo prodat formu a ukázat naši skvělou týmovou spolupráci,“ popsal své pocity celkový vítěz letošního ročníku Tour of Malopolska Michal Schlegel. 
 
 
V první desítce poslední etapy skončil na 6. místě i Jakub Otruba, který v celkovém pořadí skončil jen o jednu příčku hůře. Celkově si Elkov Kasper odváží z Polska 53 UCI bodů.