Schlegel před poslední etapou dál drží první místo, Kaňkovský šestý v etapě

Druhou etapu Tour of Malopolska splnila očekávání, kdy sjíždění úniku zůstalo na týmu Elkov Kasper, za což se mu podařilo udržet vedoucí dres pro Michala Schlegele. Alois Kaňkovský dospurtoval na sedmém místě. 

Tour of Malopolska vstoupila do své druhé polovina, do které vyrazil Michal Schlegel v dresu pro průběžně vedoucího závodníka, a ještě před startem byl tým Elkov Kasper vyhlášen jako nejlepší tým první etapy.

V sobotu čekalo na závodníky 142 zvlněných kilometrů s více než pěti kilometrovým stoupáním přesně uprostřed etapy. Etapa se rozjela podobným stylem jako o den dřív. Závodníci se od startu naháněli a nikomu se nedařilo odjet. Na padesátém kilometru přišel první únik, kde bylo šest závodníků Polák Budzinksi, Nizozemci Geleijn a Boske, Kazach Nikitin, Dán Rahbek a Novo Zélanďan Jones. Náskok této šestice postupně dosáhnul až na maximum dvou a půl minut. 

V tu chvíli najel na čelo kompletní tým Elkov Kasper, který začal proti větru únik sjíždět. Zapojil si ještě jeden norský závodník z Uno-X, ale jinak zůstalo dle očekávání vše na hradeckých závodnících. „Únik nebylo lehké sjet a kilometr před cíle měla šestka na čele ještě minutu, ale tři kilometry před cílem se to povedlo. Potom už přišly kruhové objezdy a Michal Schlegel mi pomáhal udržet si co nejlepší pozici. Nakonec jsme zůstali lehce zavření a nepodařilo se v úplně koncovce prosadit. Cílem však bylo udržet před poslední etapou vedoucí dres pro Michala, a to se podařilo,“ zhodnotil etapu dnes sedmý Alois Kaňkovský. 

O konečném pořadí rozhodne závěrečná 131 km dlouhá etapa s cílovým desetikilometrovým stoupáním, do které Michal Schlegel nastoupí i nadále v dresu pro vedoucího jezdce.