Schlegel zvítězil sólo únikem v první etapě Tour of Malopolska

Elkov Kasper vstoupil do první etapy závodu Okolo Malopolska skvělým výsledkem, když Michal Schlegel nenašel přemožitele a oblékl se do dresu vedoucího závodníka.

V polské Wieliczce odstartovala první etapa závodu Tour of Malopolska, která měřila 124 a končila 4,6 km dlouhým stoupáním s průměrnými sklonem 5,8 %. V úvodu etapy se peloton naháněl a závodníci zkoušeli, zda se podaří odjet do úniku. K tomu došlo na třicátém kilometru, kdy se oddělila šestice jezdců, kteří svůj náskok dostali na maximum minuty a padesáti vteřin.

Peloton si však únik pohlídal a pod poslední takřka pěti kilometrový kopec už přijížděl pohromadě. „Věděli jsem, že bude rozhodovat poslední kopec, proto jakmile jsme dojeli skupinu v úniku, tak jsem se jako celý tým drželi na předních pozicích,“ popsal Michal Schlegel momenty před rozhodující chvílí etapy. 

Se začátkem se zvýšilo tempo a bylo jen otázkou času, kdo první nastoupí. Peloton však nakonec vydržel až do posledního kilometru, kdy nastoupil Michal Schlegel. „Dnes se mi jelo hodně dobře a chtěl jsem zaútočit v posledním kopci. Ta chvíle přišla na posledním kilometru, kdy jsem odjel sám, a i když se za mnou pokoušeli další závodnici o únik, tak na mě už nikdo nestačil. Z prvního místa mám ohromnou radost, ale rozhodovat se bude v nedělní etapě,“ popsal závěr etapy a pocity z vítězství Michal Schlegel.