Schlegel třetí na GP Slovenia

Michal Schlegel vybojoval po úspěšném úniku výborné třetí místo na GP Slovenia. V první desítce bodoval devátým místem i Alois Kaňkovský.

Elkov Kasper se představil na slovinské jednorázovce, kterou byla GP Slovenia UCI 1.2. Na start se z hradecké stáje postavila šestice Kaňkovský, Neuman, Zahálka, Schlegel, Otruba a Adam Ťoupalík. Závod měl celkovou délku 170 km se odehrál na úvodních třech delších a šestí závěrečných kratších okruzích.

Rozhodující moment závodu přišel na 25 km, kdy odjelo nejprve šest jezdců, z nichž jeden odpadl a na čele zůstala pětice, ve které Elkov Kasper zastupoval Michal Schlegel. S ním zde byli Slovinec Per z Adria Mobil, Němec Schormair z Felbermayr Simplon Wels, Ital Maestri z Bardiani a Rakušan Ritzinger WSA KTM Graz.

Tato pětice si po celý zbytek závodu držela náskok kolem jedné minuty. Peloton za nimi byl pod kontrolou týmů v úniku a žádný jiný tým neměl sílu na aktivní sjíždění. V poslední okruhu začal náskok klesat, ale pelotonu se již nepodařilo dohnat pětici v úniku.

 

Na cílové pásce ve slovinské Cerklje byl nakonec nejrychlejším Ital Maestri a Michal Schlegel těsně za ním vybojoval 3. místo. V hlavní skupině spurtoval i Alois Kaňkovský, který vybojoval 9. místo. Celkem si tak Elkov Kasper odváží ze Slovinska 28 UCI bodů.