Jakub Ťoupalík v národní dresu vybojoval celkové 6. místo v Orlen Nations Grand Prix

V Jakub Ťoupalík a Petr Kelemen se tento víkend představili v dresu české reprezentace na závodu Orlen Nations Grand Prix UCI 2Ncup v polském Bialstoku, který se jim povedl na výbornou. 

V nabitém startovním poli se už v sobotní etapě uvedl národní tým skvěle, když na cílových okruzích na čele dominoval favorizovaný tým Nizozemska společně s českou reprezentací, kterou na čele drželi především Jakub Ťoupalík, Petr Kelemen a Pavel Bittner. Ve spurtu čelní skupiny byl nakonec nejlepším z českých jezdců Pavel Bittner, ale do první desítky se dostal i devátý Jakub Ťoupalík a Petr Kelemen skončil na 11. místě. Tím si český tým zajistil průběžné vedení soutěži týmů.

V druhé nedělní etapě hrála tato trojice opět důležitou roli, když se na vzniklých terezínech bez problému udržela v hlavní skupině a po zlikvidování uniklé dvojice na čele opět bojovala o vítězství. Nejlepším Čechem v etapě byl tentokrát Jakub Ťoupalík, který obsadil 6. místo a na stejnou příčku se dostal i v konečném pořadí, čímž si zajistil 20 UCI. Pavel Bittner, který dojel hned zatím uhájil celkovou třetí pozici.