Jakub Otruba na pódiu poslední etapy Alpes Isére i v celkovém hodnocení závodu

Už od první etapy bylo více než zřejmé, že nedělní etapa bude vyvrcholením celého závodu Alpes Isére Tour UCI 2.2. Profil trati hovoří za vše: Čtyři vrchařské prémie první kategorie, nejvyšší bod etapy 1428 m n. m. a nespočet táhlých stoupání. Týmová spolupráce Elkov Kasper Czech Cycling Teamu přinesla ovoce v podobě prvenství v týmovém hodnocení.

 Mezi všemi závodníky byla znát velká únava. I přesto se hned od prvních kilometrů vydali jezdci na trať ve vysokém tempu a startovní pole se začalo dělit. V druhé polovině etapy se jezdci Elkov Kasper Cycling Teamu neúnavně drželi pelotonu. Na 40. kilometru se začal prosazovat Michal Schlegel. Do úniku se dostávají jezdci Richard (EC Saint-Etienne Loire) a Charrin (Swiss Racing Academy) s náskokem na peloton 1 min 25 sekund. Hlavní skupina jezdců ale nic neponechává náhodě, zhruba 32 kilometrů do cíle stahuje náskok na 30 sekund. „Celou dobu jsme si je hlídali, to poslední stoupání dost rozhodlo,“ hodnotí Jakub Otruba. Hlavní skupina se v 11km stoupání znovu podstatně rozrostla a 30 kilometů do cíle v ní bojuje trojice Ťoupalík, Otruba, Schlegel. Před poslední vrchařskou prémií je čelo závodu dostiženo. Do úniku se opět dostávají jezdci zvučných jmen z týmů Bingoal Pauwels Sauces WB a Equipo Kern Pharma.

Zbývá 25 km do cíle a jezdce prověřuje čtvrtá vrchařská prémie. V úniku se stále drží dvojice z Belgie a Španělska stíhaná trojicí závodníků s Otrubou.Posledních 20 km patřilo klesání do cílového města Crolles. Jezdci ždímají poslední zbytky energie a pouští se do pokusů o přední příčky. Otruba si stále drží pozici v první skupince za čelem závodu, které má náskok 55 sekund. Spolu s Otrubou bojují Bax (Metec - Solarwatt p/b Mantel) a Bennet (Team Pro Immo Nicolas Roux). Zhruba na 135. kilometru dojíždí trojice závodníků čelo závodu a pětice jezdců se vydává na posledních 6 km do cíle. V druhé skupince za pěticí bojuje Adam Ťoupalík o umístění v TOP 10. Věděl jsem, že chceme jet svoje tempo, nebyl jsem schopen dohnat vedoucí skupinku s Kubou. Dojeli jsme kopec a pohlídali jsme si sprint na to moje 6. místo. Já jsem spokojen, mrzí mě trochu ta etapa, kde jsem nedokázal vyhrát,“ říká po dojezdu Adam Ťoupalík.

 

 

Jakub Otruba nakonec dospurtoval na 2. místě, za ním několik vteřin dojíždí Adam Ťoupalík na 6. místě a do první desítky se o jednu příčku nedostal Michal Schlegel. Jakubovi Otrubovi patří v celkovém pořadí Alpes Isére Tour (UCI 2.2) 3. místo. „Jsem moc rád, že se mi povedlo zajet takový výsledek. Myslím, že mi to hodně dalo a budu si v dalších závodech víc věřit. Věděl jsem, že na to Sjoerd Bax má, tak jsem mu jel v háku a jsem rád, že jsem se za ním udržel až do cíle.“ 

Adam Ťoupalík vybojoval celkové 8. místo. Pro Michala Schlegela skončil 30. ročník francouzského závodu na 12. místem. „Potvrdili jsme, že i v takto těžkém závodě dokážeme být mezi nejlepšími. Byl to pro nás první těžký etapový závod a věřím, že ještě máme na to se dostat na vyšší výkony. V létě nás čeká ještě spousta důležitých závodu a já věřím, že máme na to ukázat, kdo patří na přední příčky,“ dodává Ťoupalík.

 Z Francie si Elkov Kasper odváží celkem 34 UCI a také prvenství v soutěži týmů. V příštích dvou týdnech čekají na jezdce týmu Elkov Kasper závody ve Slovinsku, Polsku a Rakousku.