Předposlední etapa Alpes Isére Tour a průběžné 4. místo pro Kukrleho

Devět vrchařských prémií a 174 km dnes prověřilo startovní pole složené z 23 dravých týmů, které se před polednem vydaly z Les Roches de Condrieu. Začátek etapy byl mírně kopcovitý, střední pasáž prověřila startovní pole delšími stoupáními. Závěr etapy postupně klesal do cílového města Saint Maurice de l'Exil s nadmořskou výškou 120 m.n.m.

Během závodu se zhruba po 20 kilometrech v únikové skupině střídali jezdci Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux), Toudal (BHS – PL Beton Bornholm), Bernas (Mazowsze Serce Polski), kteří byli doplněni Retailleauem (AG2R Citroën U23 Team), nositelem fialového dresu vrchařského závodu z minulé etapy. Dále se do úniku dostávali jezdci týmu Felbermayr-Simplon Wels a Israel Cycling Academy CT. Tato skupina si udržovala na posledních 60 kilometrech zhruba 1 minutu a 50 sekund náskok na peloton. Prostřední část závodu provázela čtyři náročná stoupání, které si hlídal tým Equipo Kern Pharma. Na 120. kilometru bylo čelo závodu pronásledováno skupinou, ve které bojoval také Michael Kukrle s dalšími třemi závodníky (Sedano, Broge, Thompson). Posledních 30 kilometrů 4. etapy Alpes Isére Tour (UCI 2.2) vedlo mimo jiné vedle silničních úseků také úzkými městskými uličkami, které lemovaly desítky místních diváků. „Dneska naštěstí nepršelo, svítilo slunce, takže to bylo fajn. Všichni závodníci už jsou dost unavení, bylo to dost znát, takže se dalo v balíku i docela dobře pohybovat,“ hodnotí Michael Kukrle.   

                                                                         

Zhruba 18. před cílem z pelotonu odjela skupinka snažící se zaútočit na čelo. Opět se dopředu dere Kukrle. Čelo závodu se mu ale bohužel dostihnout nepodařilo. Do úniku se dostává osamocený Toudal, který vítězí po 2200 nastoupaných výškových metrech. Kukrle se tímto dalším skvělým výsledkem dostává na průběžné 4. místo a patří mezi šestici závodníků, kteří mají výrazný náskok oproti další části startovního pole.

                                                                                            

Zítra čeká na závodníky poslední etapa, ve které se rozhodne. Elkov Kasper Czech Cycling Team má velkou šanci bojovat o podium a slovy Michaela Kukrleho si věří. „Tak určitě bych se do trojky mohl dostat, cítím se dobře, kluci taky, uděláme pro to všechno. Stačí, aby nám někdo nijak výrazně neodjel a my si udrželi tempo a výsledky z předešlých etap, ale myslím si, že bychom se ještě mohli dostat výš. Bude to težké, ale věřím, že si to s klukama dokážeme pohlídat. Nemyslím si, že by nám někdo dokázal odjet třeba o dvě minuty.“

Foto: Charlotte J. Pudepiéce/Zoé Soullard