Kukrle vítězem závodu Brno – Velká Bíteš – Brno, Elkov Kasper dominoval

Po úspěšném úniku si pro vítězství na první závodě domácí sezóny dojel Michael Kukrle, když v závěrečném spurtu porazil Daniela Turka. Na pódium se spolu s ním postavil i třetí Jakub Otruba.

 Tradiční první domácí závod Brno – Velká Bíteš – Brno se po několika letech opět vrátila do Brna a nově i s cílem na brněnském velodromu. Závod měl v letošním roce délku 151 km a na jeho startu se sešlo velmi početné startovní pole se 195 jezdci. Domácí peloton na startu doplnilo opět několik kontinentálních týmů z Rakouska, Polska a Slovenska.

 

Elkov Kasper držel po loňském celkovém vítězství v Českém poháru číslo jedna, které vezl Matěj Zahálka a za ním byl seřazen kompletní zbytek soupisky.

Hned po ostrém startu najeli na čelo jezdci Elkov Kasper a po několika kilometrech byla v první skupině necelá polovina startovního pole.

Následovala série pokusů o únik, kdy se nejprve ujala snaha trojice závodníků, kde byl Michael Kukrle a s ním Petruš z Topforexu a Němec Loderer z Hrinkow Advarics. Ti však vydrželi pouze několik desítek minut a následně se v prvním okruhu před Velkou Bíteší peloton spojil a na větru natáhl.

 

V jednu chvíli se na čele v krátkém úniku objevil i Adam Ťoupalík spolu se Štěpánem Teleckým v národním dresu. Z dvojice se postupně stala čtveřice doplněná o Jakuba Ťoupalíka a Macieje Paterského z polského týmu Voster.  Ačkoliv měla tato skupina naději na to odjet, tak její složení nevyhovovalo týmu Elkov Kasper a peloton se tak opět spojil.

 

V druhém z celkových tři okruhů před návratem do Brna se na čele vyselektovala skupina zhruba dvaceti závodníků, kde měl Elkov Kasper prakticky celý tým a s přehledem kontroloval situaci.

 

Rozhodující moment přišel s nástupem Paterského s Danielem Turkem, kteří zaútočili a s nimi se nejprve vydal Jakub Ťoupalík a pak i Michael Kurkle. Právě ten nakonec zůstal společně s Danielem Turkem na čele sám a postupně si začali budovat náskok.

Jejich náskok postupně vzrostl až na více než tři minuty a v závěru posledního kola již bylo jasné, že není, kdo by sjel jejich únik. Ve skupině za nimi sice na čele pracoval polský tým Voster, ale hned za ním již jel kompletní Elkov Kasper a Felbermayr Simplon Wels, kteří neměli potřebu vyvíjet jakoukoliv aktivitu a ostatní týmy nedokázali nijak reagovat.

 

Na brněnský velodrom tak vjížděla osamocená dvojice, mezi kterou se mělo rozhodnout o vítězi první závodu Českého poháru. „V úniku jsem se snažili jet tempo a poctivě se střídat. Daniel je podobný závodník jako já, a tak nám spolupráce vyhovovala. Záleželo, jak se pojede za námi, ale naštěstí se nenašel nikdo, kdo by jel. Nikdo z nás nechtěl nastupovat, a tak jsme to nechali až na závěr. Do brány na velodromu jsem chtěl vjet na prvním místě, což se povedlo a naštěstí to vydrželo až na pásku…..“, popsal své pocity vítěz závodu Michael Kukrle.

 

Boj o třetí místo navíc ovládl jeho týmový kolega Jakub Otruba, který v závěru přespurtoval Němce Uhliga z Rad-Net Sport a potvrdil dnešní dominanci týmu Elkov Kasper i na pódiu. Do první desítky se dostal i Dominik Neuman na 8. místě.