Adam Ťoupalík navázal na předchozí týmové úspěchy a ze Slovinska veze třetí místo

Ve slovinském Novou Meste si Adam Ťoupalík dojel v cílovém spurtu pro skvělé třetí místo, kdy na cílové pasce byli rychlejší pouze jezdci Groupama FDJ a Bardiani CSF.

Druhé slovinské vystoupení má za sebou tým Elkov Kasper, kdy sedmička závodníků ve složení Kelemen, Otruba, Zahálka, Kukrle, Schlegel, Adam Ťoupalík, Jakub Ťoupalík vystartovala na 182,8 km dlouhou trať závodu GP Adria Mobil UCI 1.2. 
 
Závodníci týmu Elkov Kasper, zde v předchozích dvou ročnících slavili dvakrát pódiové umístění v podobě 3. místa Jiřího Polnického v roce 2018 a 2. místa Františka Sisra v roce 2019 a chtěli tak navázat na předchozí úspěchy. Na peloton čekalo nejprve 65 km přes stoupání Brezovica ve výšce 538 m nad mořem a hned poté Vahta s 615 m nad mořem. V obou stoupáních se aktivně závodilo, ale nikomu se nepodařilo odjet.
 
Následoval sjezd do Novo Mesta, kde byl situován start i cíl a kde peloton najel nejprve do dvou 53 km dlouhých okruhů, na které navázaly dva závěrečné okruhy s délkou necelých šesti kilometrů. V avizovaném sjezdu se povedlo odjet šestici jezdců, která na čele vydržela další 60 km. Jejich náskok byl zlikvidován především týmem Elkov Kasper, kteří tvořil tempo a postupně odkrajoval vteřiny z jejich úniku. 
 
Při nájezdu do dvou cílových okruhů nastoupil bývalý World Tour závodník Ricardo Zoidl z týmu Felbermayr Simplon Wels a vytvořil si náskok 12 vteřin. Za ním se však zformoval celek Bardiani CSF, který jeho snahu eliminoval. O vedení přišel přesně při nájezdu do posledního okruhu a do posledních šesti kilometrů tak vjížděl celý peloton pohromadě. 
 
V něm se několik závodníků se pokoušelo natáhnout a rozpojit, ale až do spurtu vydržela celá skupina pohromadě. Svou pozici si zde hlídal i Jakub Otruba a především Adam Ťoupalík v dresu úřadujícího mistra ČR. „Od začátku jsme dnes jeli aktivně a byli jsme u všeho podstatného. Díky tempu, kterým jsem sjížděli skupinu v úniku jsme i slušně zredukovali peloton. V úplném závěru mi Kuba Otruba rozjel spurt, ale bohužel jsme se zařadil závodníka FDJ, který dal nakonec přednost svému kolegovi a trochu mě zavřel. Nakonec z toho bylo i tak třetí místo, za které jsem dnes rád,“ popsal závěr vydařeného závodu Adam Ťoupalík, který tak úspěšně navázal na předchozí pódiová umístění. Jakub Otruba dojel v první skupině na 17. místě.