Jakub Otruba po technických problémech s připojením obsadil třetí místo na prvním MČR e-cyklistice

Trojice Zahálka, Otruba, Kelemen má za sebou první letošní mistrovský závod, kdy se postavili na start historicky prvního Škoda e-MČR. Závod se oproti předchozím podnikům nejel na vzdáleném připojení, ale vybraný počet závodníků se sešel v Praze, kde poměřil své síly na zkalibrovaných trenažérech napojených na platformu Rouvy.
 
Závod se jel na trase Říčany - Brno - Říčany s délkou 30,5 km s převýšením 444 m. Po deseti kilometrech se na čele vytvořila sedmičlenná skupina, kde byli všichni tři závodníci Elkov Kasper a s nimi Dan Turek, Jan Škarnitzl, Štěpán Telecký a Rakušan Frederic Pasqualini, a která měla na ostatní závodníky náskok 250 m. 
 
 
V polovině závodu a také v druhém stoupání ze tří se na čele vyselektovala trojice Otruba, Turek, Škarnitzl a za nimi se 140m pohyboval Petr Kelemen. Bohužel Jakub Otruba měl na vrcholu stoupání technické problémy s připojením na platformu a během 15 vteřin, kdy byl odpojen rázem ztratil 300m. Jakub Otruba následně počkal na Petra Kelemena, aby se pokusili dotáhnout zpět na dvojici na čele.
 
Ačkoliv se povedlo stáhnout ztrátu na 200m, tak následně začal náskok dvojice na čele opět stoupat. Rozestup vydržel až do cíle, do kterého jako první dorazil Dan Turek, který se stal prvním mistrem ČR v e-cyklistice.
"V druhém stoupání těsně před horizontem mi zčernala obrazovka, ale myslel jsem si, že se pouze vypnul monitor. Když jsem se ale podíval na vedle jedoucího Dana Turka, tak jsem viděl, že nemám žádné watty a tím pádem jsem vlastně stál na místě. Než se vše podařilo vrátit zpět, tak jsem ztratil při 350m a v tak krátkém závodě to bylo už skoro nemožné dojet. V zásadě to bylo jako chytit defekt v rozhodujícím okamžiku,"
popsal zklamaně komplikace při závodě Jakub Otruba.
 
Jakub Otruba nakonec obsadil třetí místo se ztrátou 52 vteřin a hned za ním skončil Petr Kelemen se ztrátou jedné minuty. Matěj Zahálka si dojel pro konečné 5. místo a ztrátu 1:28.