Adam Ťoupalík pátý ve slovinské Izole

 
Elkov Kasper se po krátké pauze vrátil opět na Istrii, kde ho čekal jednorázový závod GP Slovenian Istria UCI 1.2. V jeho závěrečném spurtu se prosadil Adam Ťoupalík, který jako nejlepší Čech dokončil na 5. místě. 
 
Závod se jel na okruzích u města Izola s celkovou délkou 157 km a závodníky na startu přivítalo slunečné počasí. V úvodních čtyřech velkých okruzích byl dvou kilometrový kopec, kde se hned v prvním z nich rozjelo tempo. Po stejném stoupání a sjezdu v druhém kole najel kompletní tým Elkov Kasper na čelo závodu a na „terezíně“ začal dělit peloton. V jednu chvíli dokonce zůstal odjetý na čele kompletní tým Elkov Kasper doplněný o tři další jezdce, ale na větru byl postupně sjetý zbytkem pelotonu.
 
Před nájezdem na malé okruhy poté nejprve odjelo dvacet závodníků, kde byl Kukrle s Jakubem Ťoupalíkem. K nim poté postupně doskočili i Bárta, Schlegel, Adam Ťoupalík a jako poslední i Petr Kelemen. Takže se tým po celou dobu držel kompletní. 
 
Na třech cílových okruzích, které měřily sedm kilometrů se do úniku nejprve pustil osamocený Slovinec David Per z Adria Mobil a za ním se vydal i Michael Kurkle a jeden z jezdců Ljubljana Gusto Santic. Tato trojice získala až dvacet vteřin, ale jejich snahu zničil rozjetý peloton kilometr před cílem.
 
V něm rozjel Adamu Ťoupalíkovi zbytek týmu spurt a ten vybojoval 5. místo a 15 UCI bodů. V první desítce bodoval třemi body i Petr Kelemen na 8. místě. „Páté místo je pěkné, ale cítil jsem se navíc. Odvedli jsem dnes kupu práce v pelotonu a kluci by si za to zasloužili lepší výsledek,“ ohodnotil umístění Adam Ťoupalík.
 
Vítězem závodu se stal Ital Mirco Maestri z celku Bardiani. 
 
Elkov Kasper se po krátké pauze vrátí do Slovinska už příští týden, kdy ho čeká další jednorázovka GP Adria Mobil UCI 1.2.