Ťoupalík odjíždí z Istrian Spring Trophy spokojený. V poslední etapě si udržel celkové 5. místo

Poslední etapa z Murčany do Umagu byla ve znamení sprinterských útoků na co nejlepší výsledky do celkového pořadí. Tým Elkov Kasper vybojoval v chorvatské tour 8. místo v celkovém hodnocení stájí a vrací se do Čech spokojen. Lídr Adam Ťoupalík získal v úvodu sezony 15 UCI bodů.

V první hodině závodu se jezdci prali o co nejlepší umístění. Do úniku se dostal i Matěj Zahálka spolu s dalšími sedmi závodníky. Před závěrečným sprintem byly skupinky v úniku dostiženy hlavním pelotonem závodníků a vše směřovalo k hromadnému dojezdu. Dojezd závodu ovšem zkomplikovala velká změna teploty a také sílící déšť. „Byli jsme už dost promrzlí, nesnažili jsme se o nějaké velké výsledky, protože jsme chtěli hlavně dojet. Mnoho závodníků to právě kvůli počasí vzdalo,“ hodnotí Adam Ťoupalík, který poukázal na fakt, že ze záverečné etapy odstoupilo hned 26 jezdců.

                                                                                 

V současné chvíli se celý tým přesouvá do České republiky. V sobotu se v pozměněné sestavě vydá na závody do slovinské Izoly. „Ještě úplně nevíme, kdo všechno pojede, Dominik Neuman s Kubou Otrubou jsou bohužel zranění, v kategorii U23 nás zřejmě doplní můj bratr Jakub a Petr Kelemen,“ popsal plány pro nadcházející závody Adam Ťoupalík.