Adam Ťoupalík ocenil týmový výkon při druhé z chorvatských jednorázovek: „Při Poreč Trophy jsme byli u všeho podstatného.“

Tři dny po úvodním závodě v Umagu se šestice jezdců královéhradecké stáje Elkov – Kasper postavila na start v Poreči. Zvlněná trať tentokrát měřila 156 kilometrů a už od začátku si závodníci museli zvyknout na vysoké tempo, když průměrná rychlost v cíli byla 46,82 km/h. Blízko k vítězství měl Adam Ťoupalík, který zaútočil na poslední třístovce z první pozice. Cílovou páskou projel na 16. místě.

Už v úvodních 50 kilometrech závodu si cyklisté nemohli stěžovat na nedostatek aktivity. Hodně se závodilo a o únik se snažily malé skupinky. Zkušenost s podobným typem závodů ukázali především Alois Kaňkovský, Jan Bárta i mladík Petr Kelemen, kteří byli u každé akce a jednotlivé nástupy měli pod kontrolou. Žádný z úniků si tak nevytvořil větší, než 10vteřinový náskok.

V polovině závodu odjela skupina 6 lidí, ale žádný z větších týmů v ní neměl zastoupení, takže ani tito uprchlíci nedostali víc než minutový náskok. Snažili jsme se jet v popředí, abychom mohli reagovat na případné další nástupy. Byli jsme vždycky tam, kde jsme být měli, a pozici se nám podařilo udržet,“ popsal průběh závodu Adam Ťoupalík.

V závěrečných dvou okruzích ze sedmi si týmy chystaly místa pro své spurtéry. „Bylo to trochu hektické, viděl jsem několik pádů, ale nám se to naštěstí všem vyhnulo. 4 km před cílem jsme byli najetí hodně vepředu, ale přímo vedle nás to spadlo a zůstal jsem z týmu sám. Dál už jela hlavní skupina dost natrhaná. Finiš byl do mírného kopce, kde jsem se snažil najet co nejvíc dopředu, abych měl dobrou pozici za kruhovým objezdem 300 metrů před cílem. Z něj jsem najížděl jako první, ale chyběla mi síla, takže mě před páskou ještě 15 závodníků předjelo,“ doplnil Ťoupalík.

zdroj: Istrian Spring Trophies

Kompletní tým Elkov – Kasper zůstává v Poreči, kde se už ve čtvrtek 6 závodníků postaví na start prologu prvního etapového závodu sezóny. Istrian Spring Trophy prověří cyklisty ve čtyřech etapách a po celkových 478 kilometrech skončí v neděli v Umagu.