Třetí závod ze seriálu ŠKODA eCUP plný stoupání až na legendární Tourmalet. Zahálka podlehl bikerovi Škarnitzlovi.

Hned po chorvatském závodu Umag Trophy se na start virtuálního závodu vydal Matěj Zahálka spolu s bratry Ťoupalíkovými do známých pyrenejských kopců. Na 18 kilometrech nastoupali 1330 metrů až do cíle na vrcholek Tourmaletu (2110 m.n.m.).

Už od začátku se závodníci pustili do prvního dlouhého stoupání. Tempo nasadil biker Jan Škarnitzl hned po startu. Za ním se držela skupinka závodníků, ve které byl i Matěj Zahálka, který po chorvatské stopadesátce neponechal nic náhodě. V Chorvatsku měl pevnou fanouškovskou základnu složenou ze svých týmových kolegů a realizačního týmu. „Tyhle virtuální závody jsou samozřejmě příprava a ty kluky to svým způsobem baví, i když kolikrát to vypadá, že o to zájem není, ale uvnitř potom se to v nich projeví a odjedou to naplno. Jezdci k ezávodům přistupují zodpovědně,“ řekl v přímém přenosu závodu Vladimír Vávra, sportovní ředitel týmu. Během první poloviny závodu se nová týmová trojice držela na 6. až 13. místě. Matěj Zahálka využil své silové schopnosti a vydal se stahovat rozestup na vedoucího Škarnitzla. Poslední čtyři kilometry závodu už jsou ve znamení boje o prvenství. Zahálka stahuje rozestup na virtuálních 70 metrů. Závěrečné 12% stoupání přes známé lyžařské středisko La Mongie do cíle závodu dopadlo lépe pro Jana Škarnitzla. O 29 sekund později dojíždí na druhém místě Matěj Zahálka.

Jakub Ťoupalík se vešel do první desítky, Adam Ťoupalík dojel na 12. místě. „Byl to můj první virtuální závod, po startu po startu v Umagu jsem nebyl moc unavený, takže to byla pohodová časovka. Neměl jsem prostor moc taktizovat. Tento typ závodů asi nebudu úplně vyhledávat, ale je to určitě lepší než běžné statické tréninky na trenažeru,“ hodnotí Matěj Zahálka.