Umag Trophy plný pádů, nejlépe dopadl pro Kaňkovského

Na start prvního závodu letošní sezony, kterým byl Umag Trophy, se postavili jezdci Dominik Neuman, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle, Michal Schlegel, Jakub Otruba a Matěj Zahálka. Na závodníky čekala trať dlouhá 154 kilometrů. Na závodníky čekalo nejen sedm rovinatých okruhů, ale i příjemné počasí.

Rovinatá trať lákala jezdce k ostré jízdě, která si hned v prvním kole vyžádala hromadný pád. Z toho bohužel nevyšel příliš dobře Dominik Neuman. „V tom pádu jsem byl i já, všichni jsme byli natěšení na první start a těch pádů během závodu nebylo málo.

Sám jsem se bohužel zapletl asi do třech, potom už jsem byl opatrnější jelo se pak už uvolněněji, do cíle jsem jel s rozvahou,“ rekapituluje Alois Kaňkovský, který dojel do cíle na 26. místě. 

„Věřím, že se to trochu zklidní, další závody budou členitější. Natrénováno máme, bylo by fajn to teď dokázat zužitkovat,“ dodává Kaňkovský. V současné chvíli je Dominik Neuman hospitalizován a čeká na výsledky vyšetření. Během hromadného pádu si poranil ruku a čelisti.