Ťoupalík se vrátil druhým místem k cyklokrosu

V silniční pauze obsadil Adam Ťoupalík druhé místo na cyklokrosovém Toi Toi Cupu v Kolíně, kde nestačil pouze na polského závodníka Marka Konwu.

Adam Ťoupalík se po dlouhé době vrátil na cyklokrosový okruh, když se představil v posledním díle domácího poháru Toi Toi Cupu v Kolíně. Závod se jel necelou hodinu což dalo osm 3,4 km dlouhých okruhů. Adam se držel od startu na čele startovního pole, ale v třetím kole přišel pád na překážkách a v tu chvíli mu odskočili Polák Konwa a Michaelem Borošem z ČEZ Cyklo Team Tábor.

Následně přišla na řadu stíhací jízda ve skupině, ve které se mu podařilo dotáhnout se na Boroše, ale Konwa byl již nad jeho síly. „Trať byla hodně jezdivá, což bylo na začátek pro mě dobré. Škoda pádu, který mě odpojil od Konwy, ale aspoň se mi podařilo dotáhnout na Boroše. V závěru, kdy jsme jeli o druhé místo, jsem se snažil jet z první pozice. Což se mi podařilo a spurt na pásce jsem si už pohlídal,“ popsal průběh Adam Ťoupalík, který si dojel pro druhé místo.

"S výsledkem jsem naprosto spokojený, ale hlavně jsem rád, že můžu opět závodit. Vedení týmu mi vyšlo maximálně vstříc, a tak mám alespoň nějakou náhradu za původní silniční soustřední ve Španělsku, které bylo zrušeno," zhodnotil Adam svůj výkon v Kolíně.

Výsledky: 1. Marek Konwa (POL) Uks Krupinski Suszec 0:58:40, 2. Adam Ťoupalík (CZE) Elkov Kasper +0:30, 3. Ingmar Uytdewilligen (BEL) Tarteletto-Isorex +0:30, 4. Michael Boroš (CZE) ČEZ Cyklo Team Tábor +0:32, 5. Jakub Říman (CZE) Auto Škoda Mladá Boleslav +0:44