Cyklisté Elkov Kasper mění značku kol

Nejúspěšnější český cyklistický tým Elkov Kasper přichází před novou sezonou se zásadní novinkou – jezdci královehradecké stáje budou od začátku roku 2021 jezdit na kolech značky Wilier Triestina, jejímž výhradním distributorem pro Českou republiku je společnost KCK Cyklosport. Cyklisté budou zároveň používat helmy, brýle a další doplňky značky Force.

 Naším jednoznačným cílem je být na českém trhu jedničkou, proto jsme se rámci nových projektů měli poměrně jednoduchou volbu – a spojili jsme se s českou jedničkou v cyklistice. Spolupráce s týmem Elkov Kasper je pro nás velice důležitá a těšíme se na nový rok 2021 plný změn,” říká majitel společnosti KCK Force Dalibor Kmenta.

“Změna značky kol je pro cyklistický tým poměrně zásadní záležitost. Rozhodli jsme se pro novou cestu a věřím, že kola Wilier Triestina budou pro nás posunem kupředu,” říká sportovní ředitel týmu Vladimír Vávra. Na kolech značky Wilier Triestina jezdili v letošní sezoně třeba cyklisté stáje Astana. “Kola splňují veškeré poslední technické trendy v cyklistice. Na základě spolupráce se společností KCK Cyklosport je začneme testovat hned v lednu,” dodává Vávra.

Elkov Kasper mění vybavení po sedmnácti letech, dlouholetá spolupráce se společností Author je minulostí. “Partnerství se značkou Author bylo pro nás mimořádně úspěšné, čehož důkazem snad je i výčet výsledků našich jezdců a pozice nejlepšího týmu na domácí půdě. Rád bych poděkoval Martinovi a Ondřeji Havlenům za jejich vstřícnost a podporu za celá léta naší spolupráce,” dodává Vávra.

Elkov Kasper bude v sezoně 2021 vozit model Wilier 0 SLR v barevném provedení Admiral Blue, tedy v týmové barvě. Kola budou osazena sadou Shimano Dura Ace Di2 s kotoučovými brzdami, doplněna koly Mavic Cosmic SL 45 Disc. Doplňky pak budou od společnosti Wilier a Prologo. KCK Cyklosport bude dodavatelem i brýlí a helem v originálním týmovém designu značky Force.

 Z pozice sportovního ředitele Vladimír Vávra v těchto dnech finišuje se sestavováním týmu pro rok 2021. Složení sestavy oznámí Elkov Kasper v nadcházejících týdnech.