Alois Kaňkovský uzavřel sezónu druhým místem na Slovensku

Závěr sezony obstaral závod Visegrad4 na slovenském území, ve kterém Alois Kaňkovský nestačil pouze na polského mistra Aniolkowského.

Elkov Kasper nastoupil do posledního závodu letošní sezony, kterým byl Visegrad4 Bicycle Race GP Slovakia UCI 1.2. Ačkoliv se na start postavil pouze v pěti lidech, tak i tak tvořil jednu osminu celého pelotonu, protože na startu se sešlo pouze 41 závodníku.

Na 150 km dlouhé trati, která byla úplnou rovinou, tak bylo k vidění pouze osm týmů. Prvních třicet kilometrů přišlo několik úniků, které ale nebyly úspěšné. Na čele se poté objevil osamocený Matej Bellan z Dukly Banská Bystrica, který dosáhl na maximum dvou minut. V sólu úniku vydržel pouze do 76 kilometru, kdy ho pohltil pelotonu a do úniku se pustla sedmička jezdců i s Matějem Zahálkou.

Složení této sedmičlenné skupiny však nevyhovovalo týmu Elkov Kasper a tak znovu pracoval na čele pelotonu. Skupina byla následně opět dostižena, načež přišel poslední únik dne se čtveřicí jezdců. Ani ten však nevydržel, a tak čtyři kilometry před cílem mířil peloton do závěrečného spurtu.

V něm nakonec zvítězil mistr Polska Stanislav Aniolkowski, když přespurtoval Aloise Kaňkovského. „Kluci celý den tahali a odvedli výbornou práci. Ostatní týmy nechali víceméně vše jen na nás. Tím, že jsme byli pouze v pěti, tak Michal Schlegel s Matějem Zahálkou primárně likvidovali úniky a Michael Kurkle s Dominikem Neuman měli za úkol mi rozjet spurt. Vsadili jsem na jednu kartu a do spurtu jsem šel už na 200 m, tak abych nezůstal zavřený v poslední zatáčce. Na konec to nedalo tak o tři centimetry, ale i tak jsme rád za druhé místo,“ popsal poslední letošní závod Alois Kaňkovský. Na bodované sedmé místo se dostal ještě Dominik Neuman.

Sezona 2020 je tak u konce, když nedělní závod Visegrad4 v Brně byl zrušen.