Zahálka s Neumanem na pódiu českého poháru v Kyjově

Závodníci týmu Elkov Kasper nestačili v třetím díle Českého poháru v silniční cyklistice pouze na polského jezdce Stosze a obsadili druhé a třetí místo. 

V Kyjově pokračoval třetí závod Českého poháru, do kterého nastoupila šestice Kaňkovský, Schlegel, Kukrle, Zahálka, Hník a Neuman. Závod se jel na krátkém 9,5 km dlouhém okruhu, který se jel pouze 13x a celková délka 123,5 km byla spíš pro mladší kategorie. 

 Krátce po startu odjel do úniku osamocený Polák Brozyna z týmu Voster ATS, který se na čele pohyboval zhruba dalších 80 kilometrů. Jeho náskok však nepřesáhl více než dvě minuty, což měl pod kontrolou tým Elkov Kasper. Dvě kola před cílem byl únik zlikvidován, na což zareagoval nejprve Zahálka s Bittnerem, které následovalo dalších šest jezdců včetně Michala Schlegela a Dominika Neumana. 

Tato skupina následně bojovala o vítězství, když na rozjetý spurt pro Matěje Zahálku reagoval lépe Patryk Stosz z Voster ATS, a nakonec také závod ovládl. Matěje Zahálku tak na pódiu doplnil na třetím místě Dominik Neuman

Výsledky (123,5 km): 1. Patryk Stosz (POL) Voster ATS 2:58:18, 2. Matěj Zahálka (CZE) Elkov Kasper +0:00, 3. Dominik Neuman (CZE) Elkov Kasper +0:03, 8. Michal Schlegel (CZE) Elkov Kasper +0:37