V premiérové časovce mistrovství světa v kategorii Elite bere Jakub Otruba 37. místo

Jakub Otruba dnes ještě jako U23 nastoupil v kategorii Elite do časovky mistrovství světa v Italské Imole. Mezi 56 závodníky na startu dokončil na 37. místě. 

Na závodním okruhu v Imole vyrazil Jakub Otruba jako sedmý z celkových padesáti šesti jezdců. Relativně krátká mistrovská časovka měřila 31,7 km a měla mírně zvlněný profil. Na trati byl jediný mezičas, na kterém byl při průjezdů Jakub na třetím místě a měl před sebou Kazacha Gruzdev a Němce Walscheida, za kterým zaostával 44 vteřin. 

Po první části, která se celá jela proti silnému větru se Jakub Otruba naopak po větru snažil vylepšit svůj čas, nicméně do cíle dorazil také na třetí místě, i když na Němce stáhl deset vteřin. 

Ne všichni závodníci před ním však jeli rychleji než on, a tak se poměrně dlouho držel v první desítce. „Jelo se mi celkem dobře, ale časovkářská špička je úplně někde jinde a před startem jsem pomýšlel aspoň na první třicítku. Možná kdyby méně foukalo, tak bych zajel lepší čas, protože cestou zpátky po větru mi chyběly těžké převody. Příště si dám dopředu 58," shrnul s hořkým úsměvem svůj první start v kategorii Elite Jakub Otruba, který dokončil na 37. místě.

Mistrem světa se stal Ital Filippo Ganna z týmu Ineos Grenadiers. Úřadující mistr ČR Josef Černý obsadil 23. místo.