V poslední etapě Okolo Slovenska Ťoupalík pátý, Otruba celkově devátý

Ve Skalici dnes skončil další ročník závodu Okolo Slovenska, ve kterém Jakub Otruba obsadil celkové deváté místo a Adam Ťoupalík bral v poslední etapě páté místo.

Poslední den závodu Okolo Slovenska se odehrál na 171 km dlouhé trati mezi Topolčiankami a Skalicou. Prvních 80 km si hlídaly týmy Sunweb a Bora, tak aby měly pod kontrolou i první dvě rychlostní prémie s bonifikacemi. Poté co se jim to podařilo nechal peloton odjet únik.  To byl plánovaný okamžik pro Jakuba Otrubu, který se v se dostal do čtyřčlenné skupiny, která velmi rychle získala náskok čtyř a půl minuty.

Klíčovým místem byla rychlostní prémie na 145 km, kterou si pohlídal Jakub Otruba a získal důležité vteřiny, které ho posunuly o dvě místa v průběžném hodnocení. Následně začal náskok dle očekávání klesat. Šest kilometrů před cílem se peloton opět spojil do jedná skupina a přišel čas na hromadný spurt. V něm Dominik Neuman připravil pozici Adamu Ťoupalíkovi, který vybojoval páté místo.

Celkově závod vyhrál Němec Steimle z Deceuninck Quick Step. Jakub Otruba se díky bonifikacím z poslední rychlostní prémie posunul na konečné deváté místo.