V třetí etapě Okolo Slovenska Neuman osmnáctý, Otruba průběžně jedenáctý

 V třetí etapě závodu Okolo Slovenska zkoušel překvapit pět kilometrů před cílem Adam Ťoupalík, ale byl dostižen na posledním kilometru, a tak nejlepším místem byla osmnáctá pozice Dominika Neumana.

V třetí etapě závodu Okolo Slovenska UCI 2.1, která měřila 181 km se závodilo od samotného začátku. Hned v prvním kopci rozjel tempo Team Sunweb, při kterém chytil defekt lídr závodu Němec Steimle, kterému následně trvalo 70 km, než se zvládl za pomoci svého týmu Deceuninck Quick – Step dostat zpět. 

 

Na stém kilometru se peloton opět spojilo a následně zaútočila pětice jezdců, která postupně získal až pět minut náskoku. Závěr závodu se jel na okruhu známém z mistrovství republiky v Žiaru nad Hronom, na kterém se peloton opět spojil. „Věděli jsme, že pět kilometrů před cílem je krátká stojka, kde je dobré být ve předu. Najeli jsem tam z prvního místa a Adam Ťoupalík zaútočil, bohužel na čele vydržel pouze na poslední kilometr a potom přišel hromadný spurt“, popsal Dominik Neuman závěr etapy. Právě on byl nakonec nejvýše hodnocený, když obsadil s 18. místo. V průběžném pořadí je před poslední etapou jedenáctý Jakub Otruba a dvanáctý Michael Kukrle. Jan Bárta odstoupil už před etapou s podezřením na zlomeninu ruky.